"Śmiertelne życie" - pokaz filmu o ks. Kaczkowskim

WAM ed
data15.03.2016 07:00

(fot. gudejko.pl / aj)

- Śmierć jest dzisiaj oswojona, bo oglądamy ją w wiadomościach, w serialach i w filmach. Cały czas się z nią stykamy, a jednocześnie jesteśmy wobec niej bezradni. Jan pokazał mi niezłomność wobec śmierci - powiedział Antoni Pawlicki w wywiadzie dla "Dziennika Bałtyckiego".

 

Film "Śmiertelne życie" to rozmowa Antoniego Pawlickiego z księdzem Janem Kaczkowskim. Pokazuje spotkanie dwóch światów: świata aktorów, żyjących w rzeczywistości pozornej, częściowo kreowanej przez historie swoich bohaterów i świata prawdziwego - świata młodego księdza i jego ciężkiej pracy w stworzonym przez siebie hospicjum. Księdza, który nie poddaje się mimo śmiertelnej choroby i walczy z nią jak prawdziwy bohater.

 

 

 

- To nie jest do końca film o mnie. To jest film o dwóch mężczyznach, z których jeden próbuje nie być celebrytą, a drugi stał się nim przez przypadek. Zasadniczo nasze światy są prawdziwe i uzupełniają się - mówi ksiądz Jan. 

 

Jan Kaczkowski w oczach Przyjaciół

 

Wydawnictwo WAM i Telewizja Polska zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu i premierę książki "Grunt pod nogami", które odbędą się 23.03.2016 r, o godz. 19, w kinie Wisła w Warszawie. 

 

"Grunt pod nogami" to najnowsza książka księdza Jana Kaczkowskiego. Jak wygląda relacja ks. Jana z Bogiem? Jakie wartości są mu najbliższe? Które fragmenty Ewangelii są dla niego najważniejsze? O czym chce zdążyć opowiedzieć tłumom, które przychodzą na jego msze, a jakie słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w książce i na środowym spotkaniu. O księdzu Janie i jego życiu opowiedzą Przyjaciele. Dołączyć do wydarzenia i poznać więcej szczegółów możecie na facebooku.
 
Jak zdobyć wejściówkę na środowe spotkanie?

 

Wystarczy napisać wiadomość na adres: [email protected] i poczekać na potwierdzenie, bądź wybrać się do kina "Wisła" (Plac Wilsona 2, Warszawa) i odebrać zaproszenie. Można to zrobić w godzinach emisji seansów filmowych. Wejściówki są darmowe i czekają na Was w kasach. Jedna osoba może wziąć 2 wejściówki, przy odbiorze należy wpisać siebie i osobę towarzyszącą na listę. Reżyserem "Śmiertelnego życia" jest pan Tadeusz Pawlicki. Film wyprodukowała firma Pisaresque dla TVP. Więcej informacji o spotkaniu i pokazie - niebawem.

 

Tymczasem - śpieszcie się w sprawie wejściówek i rezerwujcie ten wieczór! Będzie wyjątkowy.