Pomyśl, co zrobisz, jak wygrasz 10 milionów w totka

Grzegorz Kramer SJ
data16.05.2018 15:05

(fot. Michał Lewandowski)

- Zastanów się, czy twoją motywacją jest miłość, czy chrześcijaństwo zapewnia ci bezpieczeństwo? Jeśli idziesz za Jezusem, nie możesz zamknąć się w okopach - mówi Grzegorz Kramer SJ.

 

Ćwiczenie z wyobrażaniem sobie wygranej w totolotka pomaga sprawdzić, jaką mamy motywację do tego, co robimy i czym żyjemy. Warto sobie je co jakiś czas robić.

 

- Moje życie toczy się w konkretnym konteście i Bóg zaprasza mnie do szukania Go tu i teraz. Nie pytam Go, dlaczego wsadził mnie w jakąś historię, moim zadaniem jest znalezienie w niej Jego. Posłuchajcie, o jakie "coś więcej" chodzi w życiu ojca Grzegorza Kramera:

 

 

W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ >>

 

 

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

 

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia. 

 

W czasie naszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ i Łukasz Wojtusik.

 

 

TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

 

Zobacz też: Jak rzucić wszystko, wyjechać na Kubę i zamieszkać w slumsach? >>

 

Grzegorz Kramer - jezuita, proboszcz, bloger. Twierdzi, że Bóg jest dobry i że da się za to zabić. Po jego medialnych wypowiedziach zwykle rozlewa się morze "katohejtu". Autor "Męskiego serca. Z dziennika banity", "Bóg jest dobry" i współautor książki "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani"