Piotrek Żyłka: bez tych ludzi byłbym w rozpaczy [WIDEO]

Piotr Żyłka
data09.06.2018 14:25

- Dzięki tym osobom w trudnych momentach życia miałem się na kim oprzeć. Mam szczęście do ludzi i chcę wam opowiedzieć trzy krótkie historie - mówi Piotrek Żyłka. 

 

Wspomina też o szefie, dzięki któremu nauczył się redagować artykuły i zdradza, co jego osobista historia ma wspólnego z opisanym w Biblii Zacheuszem. Mówi o momencie, kiedy wstawał rano i zastanawiał się, po co żyje i o pierwszym doświadczeniu miłosierdzia. Posłuchajcie:

 

 

 

W życiu chodzi o #COŚWIĘCEJ >>

 

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

 

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia. 

 

W czasie naszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jaciek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ i Łukasz Wojtusik.

 

 

TUTAJ >> znajdziecie nagrania z poprzednich spotkań tego cyklu.

 

Zobacz też: Moje Camino i droga, która zaczyna się po każdym powrocie [WIDEO] >> oraz Pomyśl, co zrobisz, jak wygrasz 10 milionów w totka >>

 

Piotr Żyłka wychowanek dominikanów i wspólnoty z Taizé, współpracownik jezuitów, redaktor naczelny DEON.pl. W książkach rozmawia z Bożymi szaleńcami (s. Małgorzata Chmielewska, ks. Jan Kaczkowski). A oni mówią mu jak żyć na pełnej petardzie i do tego cholernie szczęśliwie. Dzięki nim razem z przyjaciółmi zainicjował Zupę na Plantach Współautor książki Łobuzy. Grzesznicy mile widziani