Siostry z Broniszewic doskonale wiedzą, że w życiu chodzi o #COŚ WIĘCEJ. Zapraszamy na spotkanie z s. Elizą i s. Tymoteuszą

#COŚWIĘCEJ / DEON.pl
data01.04.2019 18:25

(fot. prywatne archiwum Sióstr z Broniszewic)

Siostra Eliza przyznaje, że "codziennie doświadcza cudów". Największy z nich był taki, że zbudowały Dom dla niepełnosprawnych chłopaków. Mówią o nich, że niezwykłością zwalają z nóg. Na spotkaniu opowiedzą nam, o jakie "więcej" chodzi w ich życiu. Sprawdźcie, jak możecie się zapisać.

 

KIEDY? 

 

Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia (wtorek), o godzinie 18:00, przy ul. Kopernika 26, w Studiu Inigo, w Krakowie. Możecie wziąć w nim udział za okazaniem zaproszenia.

 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SPOTKANIE?

 

1) Wyślij e-mail na adres coswiecej[at]deon.pl ([email protected])

 

2) Otrzymasz od nas maila zwrotnego z informacją potwierdzającą Twój udział w spotkaniu

 

Czekamy na wasze zgłoszenia. Fajnie będzie znowu spotkać się "w realu"! :) 

 

*

 

Kim są zakonnice z Broniszewic?

 

Siostry z Broniszewic opiekują się niepełnosprawnymi chłopcami. Robią wszystko, co mogą, by zapewnić im właściwą opiekę i miłość, której im brakuje.

 

Dbają o odpowiednie dawki radości, walczą o ich zdrowie i szczęście. Udzielają sercowych porad, jeżdżą na wycieczki dżipem, wspierają w realizowaniu marzeń. Takich jak duża ilość żelu na włosach albo bywanie wokalistą zespołu Enej. Bo Adrian uwielbia używać żelu do stylizacji swojej fryzury, a Daniel kocha śpiewanie. W Broniszewicach może liczyć na wiernych fanów i najlepszą publiczność. 


"Siostry mimo przeciwności losu zbudowały pełen miłości dom dla 56 niepełnosprawnych i wykluczonych Chłopców. Podopieczni na co dzień zmagają się z autyzmem, porażeniem mózgowym oraz zespołem Downa. Nie zapominają jednak, że najważniejsze w życiu to kochać"

 

- napisał na Facebooku Patryk Vega, który nakręcił o ich pracy krótki film.

 

"Dla kobiety bardzo ważne jest przekazywanie miłości. To jest czymś naturalnym. Chociaż jesteśmy zakonnicami, może często nie kojarzonymi przez ludzi z dawaniem miłości, pod habitem jesteśmy wyposażone w naturalny dar przekazywania miłości i życia. Wszystkie wysiłki kierujemy, aby ta miłość była odczuwalna u chłopaków"

 

- mówi jedna z broniszewickich sióstr.

 

Dokument o Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Pomóż teraz chorym dzieciom ➡️ https://www.fundacjapatrykavegi.pl/projekty/broniszewice-sala-rehabilitacyjna Kochani, z wielką przyjemnością prezentuję pierwsze 12 minut dokumentu o Siostrach, które prowadzą Dom Chłopaków w Broniszewicach. Niesamowita energia tego miejsca poruszyła moje serce od pierwszej chwili 🙌 Siostry mimo przeciwności losu zbudowały pełen miłości dom dla 56 niepełnosprawnych i wykluczonych Chłopców. Podopieczni na co dzień zmagają się z autyzmem, porażeniem mózgowym oraz zespołem Downa. Nie zapominają jednak, że najważniejsze w życiu to kochać ❤️ Chłopcy bardzo potrzebują pomocy w nierównej walce z chorobą, dlatego utworzyłem zbiórkę przez moją Fundacja Patryka Vegi. Przyłącz się do nas i stwórzmy razem salę rehabilitacyjną, która zmieni życie niepełnosprawnych dzieci na lepsze! Do zebrania jest ponad 600 tyś złotych, ale wierzę, że dzięki sile ludzkich serc niemożliwe nie istnieje! 🔥 Każda złotówka ma znaczenie i jest ogromnym wsparciem! To właśnie dzięki małym gestom możemy wspólnie dokonywać cudów ❤️

Opublikowany przez Patryk Vega Środa, 6 marca 2019

 

"My dla nich matkami, oni nam synami"

 

Żeby zebrać na dom dla chłopaków, siostry nagrały piosenkę:

 

 

Redaktor naczelny DEON.pl, Piotr Żyłka, pisze o chłopakach tak:

 

"Niby są niepełnosprawni, niby mają wiele ograniczeń, które wielu z nas pewnie wprowadziłby w ciężką depresję, a oni są uśmiechnięci, szczęśliwi. Po prostu piękni. I potrafią zarażać optymizmem". 

 

Dodaje:

 

"Jeśli kiedykolwiek będziecie mieć kryzys wiary (albo kryzys powołania, o którym tak ostatnio głośno u nas w Polsce), to polecam pojechać do Broniszewic". 

 

>> Dzięki Bogu są siostry i Chłopaki

 

* * *

 

#COŚWIĘCEJ czyli co?

 

Gdzieś głęboko coś nam mówi, że coś nie gra. Czujemy, że życie nie może kończyć się na gonitwie za nie wiadomo czym, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Wiecie, o co chodzi, prawda? Dlatego właśnie ruszyliśmy z nowym projektem.

 

Takim, w którym jest przestrzeń i czas na spokojne poszukanie odpowiedzi na naprawdę ważne pytania. I na zainspirowanie się do piękniejszego życia. 

 

W czasie naszych wcześniejszych spotkań gośćmi byli: s. Anna Bałchan, Janina Ochojska, Włodek Markowicz, Magda Wiśniewska, Jasiek Mela, Piotrek Żyłka, Grzegorz Kramer SJ i Łukasz Wojtusik oraz Jerzy Stuhr.