Ma 70 lat. Przebiegła 7 maratonów, na 7 kontynentach, w 7 dni

http://edition.cnn.com/ tvn 24/
data04.04.2017 14:06

(fot. youtube.com)

Nie wystarczyło jej przebiegnięcie czterech maratonów w pięć tygodni, dziesięciu w rok, ani siedemdziesięciu przez całe życie. Poprzeczkę postawiła sobie jeszcze wyżej. 

 

Chau Smith, 70-latka z Missouri, postanowiła pokonać siedem maratonów - w siedem dni na siedmiu kontynentach. I zrobiła to!

 

Udział w Triple 7 Quest Challange - akcji polegającej na przebiegnięciu siedmiu maratonów w siedem dni na siedmiu kontynentach - nie był pierwszym tego typu osiągnięciem 70-latki. Parę lat wcześniej przebiegła maraton w Tanzanii, a już następnego dnia wspinała się na Kilimandżaro. Kondycji i determinacji może pozazdrościć jej nie jeden nastolatek.

 

Ma 85 lat i właśnie pobił kolejny rekord. Jaki jest jego sekret? >>

 

Jeżdżę tam, gdzie mogę wziąć udział w maratonie

 

Rok temu Chau Smith przebiegła cztery maratony w pięć tygodni. Najpierw w Azji Południowej, później w Nowej Zelandii, a na końcu w Tanzanii.

 

- Jeżdżę w miejsca, w których mogę wziąć udział w jakimś maratonie - powiedziała stacji CNN 70-latka.

 

Pomiędzy 25 a 31 stycznia bieżącego roku Chau Smith ukończyła maratony: w Perth (Australia), Singapurze, Kairze, Amsterdamie, Nowym Jorku, Punta Arenas (Chile) i na Wyspie Króla Jerzego (Antarktyda). Codziennie przez tydzień pokonywała dystans 40 km w różnych zakątkach świata.

 

Ja, matka sześciorga dzieci. Pobiegnę w maratonie >>

 

- Trenowanie do maratonów zajęło mi osiem miesięcy - powiedziała stacji CNN 70-latka. - Przez ostatnie cztery robiłam naprawdę długie, długie dystanse. Co tydzień przebiegałam od 25 do 200 kilometrów - poinformowała.