"Mam nadzieję, że odrosną gęstsze, czasem tak bywa, może będzie bonus". Janka Ochojska o walce z chorobą

dziendobry.tvn.pl/ ed
data01.05.2019 08:00

(fot. Archiwum prywatne)

- Choruję na raka piersi. Nie badałam się przez 3 lata - zwierzyła się Polakom Janina Ochojska. W rozmowie z Dorotą Wellman mówi między innymi o tym, jak bardzo lubi żyć. Kibicujemy pani Jance i trzymamy za nią mocno kciuki!

 

Pani Janina mówi, że w czasie konsultacji onkogicznej spotkała wiele osób, które się z nią witały. Wolała poinformować o swojej chorobie publicznie, zanim ktoś zrobi to za nią. Cieszy się, że dzięki jej doświadczeniu i sytuacji inne kobiety zapisują się na profilaktyczne badania piersi. 

 

Bardzo lubię żyć

 

Podkreśla, że nie wstydzi się pokazywać jako osoba niepełnosprawna, więc publiczne wystąpienia bez włosów, które straci w czasie chemioterapii, nie będą dla niej kłopotem. 

 

(fot. Archiwum prywatne)

 

- Bardzo lubię żyć, jestem nakręcona, mam poczucie, że faktycznie zmieniam świat - mówi z radością w czasie rozmowy z Dorotą Wellman. Ma dystans do swojego wyglądu i niepełnosprawności, o włosach nawet żartuje: - Mam nadzieję, ze odrosną gestsze, czasem tak bywa, więc może będzie bonus.

 

 

"Wiem, że za 3 tygodnie stracę włosy, chorobę traktuję jak zadanie"

 

- Może powiedzą: ma raka, nie będziemy na nią głosować, a może: rak jest uleczalny, to nie ma znaczenia - mówi Janina Ochojska i opowiada o swoim kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego wbrew trudnym okolicznościom. Czytaj więcej >>

 

(fot. Archiwum prywatne)

 

"Choruję na raka piersi". Janina Ochojska podzieliła się ostatnio bardzo smutną wiadomością. "Nie badałam się przez trzy lata" - powiedziała założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej w filmie opublikowanym na Twitterze. "Apeluję do wszystkich kobiet, aby badały się jak najczęściej". Zobacz nagranie >>