Niezwykłe grafiki dominikanina. Możesz wylicytować oryginał i wesprzeć Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

materiały prasowe RTCk/ ed
data24.12.2018 07:00

(fot. materiały prasowe)

Możesz wziąć udział w tej licytacji jeszcze dzisiaj do 20.00 Bardzo zachęcamy!

 

Niezwykłe grafiki Jacka Hajnosa OP do najnowszej książki Adama Szustaka OP "Targ Zamknięty". Możesz wylicytować oryginał i pomóc Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

 

Tutaj znajdziesz licytację i grafiki >>
 

Jeszcze dzisiaj do godziny 20 można pomóc Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" licytując oryginały rysunków Jacka Hajnosa OP na portalu Charytatywni Allegro. Cykl prac zatytułowany "Everyman - Hiob" powstał specjalnie do najnowszej książki Adama Szustaka OP "Targ Zamknięty".


Jacek Hajnos laureat dziesiątek konkursów w Polsce i zagranicą, autor książki-albumu "Różnica", zainspirowany nauczaniem swojego współbrata - o. Adama Szustaka, stworzył cykl prac, który zaskakuje i stawia trudne pytania o kondycję współczesnego człowieka w odniesieniu do Boga.

 

Prace br. Jacka zaprezentowano po raz pierwszy w krużgankach Kościoła oo. Dominikanów  w Krakowie. Oryginały prac będzie można obejrzeć tuż po Nowym Roku podczas wystawy w Łodzi w Galerii Vera Icon Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich (ul. Zielona 13). Wystawa rozpocznie się w dn. 10. stycznia 2019 r. o godz. 19:19 i potrwa do końca stycznia. Będzie to pierwsza w 2019 roku wystawa tego utalentowanego artysty.

 

 

Jacek Hajnos i wydawnictwo RTCK zdecydowali się wystawić oryginały prac na licytację, z której przychód w całości zostanie przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Zebrane środki pomogą w zorganizowaniu 19. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana". Dwa z obrazów wystawionych na licytację "Odpowiedź" i "Targ Zamknięty" nie posiadają ani jednej reprodukcji! Pozostałe obrazy ilustrują książkę o. Adama Szustaka, a kupując ich reprodukcje w formie plakatów i pocztówek na www.rtck.pl także wspierasz Fundację.


 

ADAM SZUSTAK OP - dominikanin, wędrowny kaznodzieja. Dzieli się Słowem Bożym z każdym, kto tego potrzebuje i wszędzie, gdzie jest taka możliwość… i robi to bardzo skutecznie. Intensywnie udziela się w Internecie prowadząc video-bloga z różnymi seriami tematycznymi, m.in.: "Jeszcze 5 minutek", Ballady i romanse". Autor bestsellerowych nagrań: "Projekt: Judyta", "Projekt: Jonasz", "Garnek strachu. Lekcje Gedeona" (także w formie książki), "Z procą na olbrzyma. Lekcje Dawida" i wielu innych.

 

JACEK HAJNOS OP - dominikanin, artysta, grafik  posłużył się treścią konferencji, aby dać swój graficzny komentarz do książki w odniesieniu do życia współczesnego człowieka. Te prace (jak większość dzieł Jacka) są nie do opisania - to trzeba zobaczyć! Wszystkie znajdziesz w książce wydrukowanej na specjalnie do tego celu przeznaczonym papierze, aby jeszcze bardziej uwydatnić ich wizualne piękno i wydobyć ich znaczenie.

 

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI TEATRALNO-MUZYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNO-SPRAWNYCH INTELEKTUALNIE "ALBERTIANA" to projekt Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", organizowany z Fundacją im. Brata Alberta. Festiwal jest kilkuetapowym konkursem, w którym udział biorą zarówno grupy teatralne, jak i soliści. Pomysłodawczynią "Albertiany" jest Anna Dymna. Zwycięzcy konkursu prezentują spektakle podczas uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W nagrodę otrzymują m.in. "Maski" przyznawane przez każdy z krakowskich teatrów. W wydarzeniu biorą także udział laureaci II i III miejsc. Autorem słów do hymnu "Albertiany" jest Czesław Miłosz, muzyki - Abel Korzeniowski. Wydarzenie staje się też okazją do uhonorowania Medalami Świętego Brata Alberta osób szczególnie zasłużonych w działalności charytatywnej. Wyróżnienie, od 1997 r., przyznaje Fundacja im. Brata Alberta.