30 lat minęło a ja wciąż sam / sama [DYSKUSJA]

DEON.pl
data16.07.2018 09:11

(fot. Siddharth Bhogra / Unsplash)

Kiedy rozpoczęliśmy pracę nad nowym numerem Czytaj Dalej i wiedzieliśmy już, że to będzie rozmowa o singlach, usiedliśmy w redakcji, zrobiliśmy kolegium, na którym okazało się, że ten temat budzi wiele emocji.

 
Mamy różne zdania, zupełnie inaczej definiujemy to, kim jest singiel, mamy w końcu różne doświadczenia. Zaczęliśmy się spierać, trochę nawet kłócić. To była otwarta, szczera dyskusja, pokazującą, że w ramach Kościoła, a nawet w ramach jednej redakcji, zdania mogą być mocno podzielone.
 
Rozmawiamy o tym, kim jest singiel, czy ktoś z nas w ogóle widział w swoim życiu singla z wyboru, o tym jak do singli podchodzi Kościół (kiedy robi to dobrze, a kiedy zawala) i o relacji między byciem singlem a odkrywaniem powołania.
 

 

W dyskusji biorą udział redaktorki i redaktorzy (Anna Jędrusiak, Julia Płaneta, Alicja Straszecka, Karol Kleczka, Bartłomiej Sury, Michał Lewandowski, Szymon Żyśko, Piotr Kosiarski, Jacek Siepsiak SJ i Piotr Żyłka) związani z portalem DEON.pl, kwartalnikiem Życie Duchowe i wydawnictwem WAM.