Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Łodzi

Informacja prasowa
data31.03.2017 08:00

W dniach 21-23 kwietnia 2017r. w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi przy ulicy Zielonej 13 odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej pt. "Miłosierdzia pragnę". Poprowadzą je o. Dawid Kusz OP, Paweł Bębenek i Piotr Pałka.

 

Jest to projekt skierowany do wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych muzyką sakralną, śpiewających i modlących się za pomocą dźwięków, bez względu na wiek, zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów, osób świeckich i duchownych oraz wszelkich grup posługujących w różnych wspólnotach oprawą muzyczną liturgii.

 

Jesteśmy przekonani, że nasi prowadzący są w stanie zarazić miłością do muzyki każdego człowieka! Jeśli i Ty poszukujesz swojej drogi do Boga, a muzyka jest Ci bliska - to zaproszenie jest właśnie dla Ciebie. Tematem przewodnim repertuaru tegorocznej edycji będzie radość ze Zmartwychwstania i wyrażenie wdzięczności za Boże Miłosierdzie jakie dokonało się w Dziele Odkupienia. Podkreśli to fakt, że Warsztaty zakończą się uroczystą Mszą Świętą w łódzkiej katedrze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W programie także konferencja o znaczeniu muzyki w liturgii oraz nabożeństwo Drogi Światła.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółowych informacji znajduje się na naszej stronie internetowej: www.lodz.dominikanie.pl/kontakt/warsztaty. Zapisy od 20.03. do 13.04.

 

Zapraszamy do dołączenia oraz udostępnienia wydarzenia na Facebooku pod nazwą WML "Miłosierdzia pragnę" u Łódzkich Dominikanów