Obchody 1. rocznicy Światowych Dni Młodzieży

Informacja prasowa
data28.07.2017 15:03

Pod wspólnym hasłem "Młodość - projekt życia" w ostatni weekend lipca w Krakowie odbywać się będą uroczyste obchody 1. rocznicy Światowych Dni Młodzieży. W ciągu dwóch dni zaplanowano katechezę dla młodzieży, koncert w TAURON Arena Kraków oraz uroczystą Mszę św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

 

Koncert na TAURON Arena Kraków odbędzie się w sobotę 29 lipca o godz. 18.00. Zaangażowani są weń znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba. Podczas koncertu usłyszymy takie gwiazdy, jak TGD, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio i Anita Lipnicka. Wieczór poprowadzą m.in. Marika i Jasiek Mela.

 

W trakcie koncertu ks. abp Marek Jędraszewski wręczy Nagrodę Metropolity Krakowskiego "Młodość - projekt życia", przyznawaną młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach.

 

Z powodów organizacyjnych została uruchomiona rejestracja na koncert. Można jej dokonać na stronie http://rejestracja.krakow2016.com/. System rejestracyjny przewiduje zarówno zgłoszenia grupowe, jak i indywidualne. W wyniku rejestracji uczestnicy koncertu otrzymują miejsca w określonym sektorze oraz bezpłatny bilet, który zostanie automatycznie wygenerowany przez system. Bilet jest gwarancją rezerwacji miejsca w sektorze, uprawnia do wstępu na Tauron Arena i do udziału w koncercie. Osoby, które się nie zarejestrują w systemie, będą wpuszczane w miarę wolnych miejsc. Wstęp jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

 

Koncert w Tauron Arena będzie poprzedzony katechezą dla młodych, którą w kościele księży pijarów wygłosi ks. abp Marek Jędraszewski. Nie zabraknie także miejsca na wymianę doświadczeń i świadectwa oraz na prezentację licznych inicjatyw powstałych jako owoc ŚDM.

 

W niedzielę w Sanktuarium św. Jana Pawła II zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za owoce Światowych Dni Młodzieży.

 

Organizatorem obchodów jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z Miastem Kraków i Województwem Małopolskim. Na wydarzenie zaprasza Metropolita Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

PROGRAM:

 

29 lipca 2017 (sobota)

 

Katecheza:

13.00 - rozpoczęcie, animacje;

14.00-16.00 - katecheza dla młodzieży - głosi ks. abp Marek Jędraszewski (Kościół XX. Pijarów pw. Matki Bożej Ostrobramskiej / ul. Meissnera 20, Kraków)

 

Koncert na TAURON Arena Kraków:

16.00 - otwarcie bram, prewydarzenia

18.00 - rozpoczęcie koncertu

Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego "Młodość - projekt życia"

 

30 lipca 2017 (niedziela)

12.30 - Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego (Sanktuarium św. Jana Pawła II)