Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową: koncert prof. Gembalskiego

informacja prasowa /kw
data13.03.2019 10:32

Już we wtorek, 19 marca, w Uroczystość św. Józefa o godz. 19:30 w Kościele Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 w Krakowie odbędzie się trzeci koncert w ramach festiwalu "Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową".

 

Wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich organistów, improwizator i znawca budownictwa organowego - prof. Julian Gembalski z Katowic.


W programie znajdą się utwory o tematyce wielkopostnej, m.in. Jana Sebastiana Bacha, Moritza Brosiga, Władysława Żeleńskiego czy Krzysztofa Grzeszczaka, a przede wszystkim mistrzowskie improwizacje Profesora. Koncert odbędzie się po Mszy św. w Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika, główego patrona Miasta Krakowa, którego cudowny obraz znajduje się w kościele Karmelitów Bosych.


Festiwal "Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową" obejmuje siedem koncertów w ciągu roku, z których każdy związany jest z konkretnym okresem roku liturgicznego, a także obchodzonymi w zakonie Karmelitów Bosych uroczystościami.


Zgodnie z ideą festiwalu, po koncertach odbywają się spotkania z zaproszonymi artystami - tak  będzie i w przypadku koncertu prof. Gembalskiego.