Ostatni moment, by zapisać się na Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

informacja prasowa
data01.04.2019 08:58

(fot. shutterstock.com)

Już po raz siedemnasty młodzież z całej Archidiecezji Krakowskiej spotka się w VIII Liceum Ogólnokształcącym, by w atmosferze radości spędzić czas z Bogiem i drugim człowiekiem.

 

Forum Młodych, które stanowiło formę duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Panamie, jest okazją do podziękowania za ich owoce oraz możliwością doświadczenia wspólnoty kościoła młodych w Krakowie.

 

Forum Młodych jest bezpośrednią odpowiedzią na apel św. Jana Pawła II, aby co roku Niedziela Palmowa stała się Światowym Dniem Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży również spoza Archidiecezji Krakowskiej. W tegorocznym spotkaniu, które odbędzie się 12-14 kwietnia weźmie udział około 300 młodych ludzi.

 

Tematem przewodnim nadchodzącego spotkania jest fragment 1. rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza: "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» (Łk 1,38).

 

Pierwszego dnia Forum będziemy uczestniczyć w drodze krzyżowej z kopią Krzyża ŚDM w Kościele św. Mikołaja w Krakowie. W sobotę czeka nas między innymi wyjazd poza VIII Liceum oraz panel dyskusyjny w temacie tegorocznego Forum. Zwieńczeniem spotkania jest Niedziela Palmowa - będziemy uczestniczyć w uroczystej Eucharystii w Katedrze Wawelskiej, pod przewodnictwem metropolity, ks. Abp. Marka Jędraszewskiego.

 

Na Forum Młodych można zapisać się wypełniając formularz Google znajdujący się na naszej stronie internetowej:
http://grupyapostolskie.pl/new2/index.php/aktualnosci/biezace/302-zapisy-xvii-forum-mlodych-2019


W wydarzeniu może uczestniczyć każdy od 15 do 30 roku życia. Więcej szczegółowych i przydatnych informacji można znaleźć na naszym wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/382027522577194/