Wiesz o tym, że śmiech wydłuża życie? Poznaj 3 powody, dla których warto się śmiać

youtube.com / pk
data07.10.2018 08:00

(fot. Kal Loftus on Unsplash)

W Światowy Dzień Uśmiechu zachęcamy do tego, by śmiać się jak najczęściej. Dlaczego? Poznaj 3 powody.

 

Przeczytaj również: Dziś mamy chyba problem z radością>>

 

Podczas gdy dzieci śmieją się średnio 300 razy dziennie, uśmiech na twarzach dorosłych należy do rzadkości. Tymczasem ma on ogromny wpływ na to, co dzieje się z naszym organizmem.

 

  • Podobno jedna minuta śmiechu wydłuża życie nawet o godzinę!
  • Naukowcy przekonują, że każdy uśmiech (nawet ten wymuszony!) pozytywnie wpływa na organizm, zmniejsza ilość uderzeń serca podczas kryzysowych sytuacji, skutecznie eliminując stres z naszego życia oraz podnosi poziom endorfin*. Dobre samopoczucie ma ogromny wpływ na układ immunologiczny i regenerację organizmu. Osobom, które są radosne o wiele łatwiej znosić różne schorzenia i szybciej wracać do zdrowia.
  • Optymizm poprawia również nasze relacje społeczne i przyczynia się do sukcesów zawodowych. Badania amerykańskie wykazały, że osoby z dużym poczuciem humoru mają większą pewność siebie, są bardziej kreatywne i łatwiej adaptują się do zmian.

 

Wniosek? Śmiejmy się jak najczęściej, szczególnie dzisiaj. A jeśli brakuje nam motywacji, oto kilka inspiracji, które w tym pomogą:

 

Zobacz legendarną reklamę i przekonaj się, że śmiech jest zaraźliwy...

 

 

...a śmiechowe wpadki często zdarzają się w najmniej odpowiednich momentach:

 

 

A tak o atakach śmiechu mówi ks. Piotr Pawlikiewicz:

 

 

*Endorfiny to grupa hormonów, wprowadzających w stan doskonałego samopoczucia i zadowolenia. Znane są również pod nazwą hormonów szczęścia.