W tym sklepie pracują przede wszystkim niepełnosprawni. "To naprawdę dobre miejsce"

facebook.com/Sklepcharytatywnykrakow / jp
data10.11.2018 08:00

(fot. facebook.com/pg/Sklepcharytatywnykrakow)

To sklep inny niż wszystkie - pracują w nim osoby niepełnosprawne, a jego dochody przeznaczone są na cele charytatywne. 

 

Pomysł pojawił się już pięć lat temu w Fundacji Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej, kiedy niepełnosprawni szukali miejsc, gdzie mogliby odbywać praktyki zawodowe. Chodziło o umożliwienie im rozwoju pracowniczego. W sklepie pracują przede wszystkim niepełnosprawni, są tam zaledwie dwie osoby pełnosprawne. Mają od 18 do 50 lat. Wśród nich są osoby z zespołem Downa, cierpiące na porażenie mózgowe lub mają problemy z poruszaniem się.

 

Dla takich uśmiechów powstało to miejsce! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Opublikowany przez Sklep Charytatywny Kraków - dzięki Wam niesiemy pomoc Środa, 17 października 2018

 

>> 17 września otwarcie sklepu charytatywnego w Krakowie. Będą w nim pracować niepełnosprawni

 

Marta przyznaje, że nigdy nie pracowała w sklepie, ale szybko się tutaj odnalazła. Mówi: "To naprawdę dobre miejsce, gdzie każdy z nas czuje się potrzebny". 

 

❤️Zgodnie z obietnicą:👇 1️⃣ ️jest kawa!☕ 2️⃣ jest pomoc niepełnosprawnym!♿ 3️⃣️️ dużo pracy!💪 Zapraszamy na Wielopole...

Opublikowany przez Sklep Charytatywny Kraków - dzięki Wam niesiemy pomoc Poniedziałek, 8 października 2018

 

W sklepie można kupić wiele wartościowych rzeczy - płyty winylowe, pamiątki, ceramikę, ubrania dobrej jakości, nieodpakowane suknie ślubne. Ustalone ceny są takie, żeby sklep mógł się utrzymać i żeby konkurowały z cenami internetowymi. Codziennie pojawiają się osoby, które przynoszą kolejne produkty, odzywają się także firmy albo instytucje, organizują zbiórki rzeczy. Zyski z funkcjonowania sklepu przekazywane są na cele społeczne, rehabilitacyjne i edukacyjne. 

 

>> "Moja niepełnosprawność jest dla mnie atutem" [WYWIAD]

 

Sklep staje się także miejscem staży dla kolejnych niepełnosprawnych. W ten sposób chcą łamać stereotypy dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych, którzy są wartościowymi pracownikami. 

 

Nie spodziewaliśmy się, że mamy w ekipie takie talenty krawieckie!📢📢📢😮😮😮 Czapeczki jesienne i zimowe w naszej ofercie! Zapraszamy w poniedziałek :D🧣🧣🧣❄️❄️❄️

Opublikowany przez Sklep Charytatywny Kraków - dzięki Wam niesiemy pomoc Sobota, 20 października 2018

 

Sklep znajduje się przy ulicy Wielopole 18a / 2 w Krakowie. Produkty do sklepu przyjmowane są zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem poczty. 

 

Kolejną inicjatywą Sklepu jest Akcja Szafa, która rozpocznie się 9 listopada. Chodzi o wymianę bezgotówkową ubrań, biżuterii, akcesoriów modowych i domowych. Więcej możecie się dowiedzieć TUTAJ.