Chłopiec z Zespołem Downa nie miał żadnych przyjaciół. Wtedy w jego życiu pojawił się pewien pies

Medical Daily / sz
data05.11.2018 07:00

Mama Hernana bardzo przeżywała, że jej nieśmiały synek jest samotny. Sytuację uratowała Himalaya, suczka rasy Labrador. Film, na którym widać, jak rodzi się ich przyjaźń naprawdę wzrusza.

 

5-letni Hernan Vegas pochodzi Buenos Aires. Urodził się z Zespołem Downa, ale jego największym problemem jest wyjątkowa nieśmiałość. Chłopiec wstydzi się tak bardzo, że nie ma przyjaciół. Wchodzenie w relacje z innymi jest dla niego niezwykle trudne. Pewnego dnia poznał jednak Himalayę - biszkoptowego psa rasy Labrador. Między nimi narodziła się przyjaźń.

 

 

"Hernan, jest wycofany i unika kontaktu fizycznego" - mówi jego matka, Ana Marta Vegas. "Nie lubi być dotykany, ale Himalaya nalegał cierpliwie, a ona była tak delikatny, że ​​w końcy mu się udało. To wzruszające, dla niego jest gotowy zrobić wszystko".

 

W filmie, który stał się popularny w portalu YouTube, widzimy Himalayę, która uporczywie ale też z delikatnością próbuje zwrócić na siebie uwagę wyraźnie nieśmiałego Hernana. Hernan na początku jest nieufny, ale w końcu znajdują wspólny język. Następuje przełom i w końcu Hernan otwiera się ściskając Himalayę.

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>