Charlie Chaplin o ważnym rodzaju miłości. Przeczytaj inspirujący tekst

Charlie Chaplin / "Stronka Szczęścia" / facebook.com / pk
data11.02.2019 07:00

(fot. Bokic Bojan / Shutterstock.com)

Jak się okazuje, Charlie Chaplin to nie tylko nieme kino. Aktor w dniu swoich 70. urodzin zwrócił uwagę na wiersz, który może być wspaniałą lekcją dla tych, którzy cierpią na niskie poczucie własnej wartości.


Charlesa Chaplina kojarzymy głównie z czarnobiałymi, niemymi filmami. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ten najsłynniejszy komediowy aktor świata miał bardzo inspirujące podejście do życia. Wyraził je w swoje 70. urodziny, kiedy przeczytał niezwykły wiersz autorstwa Kim McMillen.

 

10 cytatów Tomasza z Akwinu o byciu szczęśliwym>>


Charlie Chaplin sięgnął po niego, by poruszyć temat miłości, o której często zapominamy, bardzo potrzebnej, by umieć kochać innych ludzi i Boga - miłości do nas samych. Wiersz opisuje to, co może się wydarzyć, kiedy zacznie się patrzeć na samego siebie z większą miłością.


"Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, zrozumiałem, że zawsze i wszędzie jestem we właściwym momencie i we właściwym miejscu. Od tamtej pory mogłem być spokojny. Dziś wiem, że to się nazywa… Poczuciem własnej wartości" - przeczytał aktor.


Całość tekst można znaleźć tutaj:

 

O miłości do siebie... Kiedy naprawdę zacząłem kochać samego siebie, zrozumiałem, że zawsze i wszędzie jestem we...

Opublikowany przez Stronka Szczęścia Czwartek, 6 grudnia 2018