Lady Gaga odebrała Grammy i podziękowała Bogu, zachwycając publiczność swoją emocjonalną przemową

independent.co.uk / sz
data12.02.2019 07:00

(fot. Recording Academy / GRAMMYs
/ youtube.com)

Piosenkarka od lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Poprosiła nas wszystkich, abyśmy pamiętali o jednej ważnej rzeczy.

 

W minioną niedzielę odbyła się gala rozdania nagród Grammy, nazywanych muzycznymi Oscarami. Wśród zwycięzców tej nocy byli m.in. Dua Lipa, Pharel Williams i Ariana Grande.

 

Lady Gaga otrzymała trzy statuetki. Najważniejsza wśród nich okazała się nagroda za najlepszy duet. Chodzi oczywiście o piosenkę "Shallow" z filmu "Narodziny gwiazdy", którą zaśpiewała razem z Bradleyem Cooperem.

 

 

Lady Gaga o uczestnictwie we mszy świętej: Komunia jest dla mnie pokarmem<<

 

Pierwsze słowa na scenie Lady Gaga skierowała w stronę Boga. Mówiąc, że jest Mu wdzięczna, wskazała palcem niebo, a później ze łzami w oczach położyła dłoń na sercu, co spotkało się z uznaniem zebranych.

 

Podczas dalszych podziękowań Lady Gaga zwróciła uwagę na pewien szczegół, który umyka wielu oglądającym "Narodziny gwiazdy". "Jestem bardzo dumna z bycia częścią filmu, który zajmuje się problemami zdrowia psychicznego. Są takie ważne…" - mówiła Gaga na scenie. Po tych słowach wyraźnie się wzruszyła i dodała: "… i wielu artystów sobie z tym poradzi, ale musimy się o siebie zatroszczyć. Jeśli więc widzisz kogoś, kto cierpi, nie odwracaj od niego wzroku!". Za te słowa otrzymała ogromne owacje.

 

 

"Jeśli cierpisz, nawet jeśli to może być trudne, spróbuj znaleźć odwagę w sobie, aby zanurkować głęboko i powiedzieć komuś, co jest w twojej głowie" - powiedziała przed zejściem ze sceny Lady Gaga, nawiązując do tekstu piosenki "Shallow", za którą otrzymała nagrodę.

 

Lady Gaga: Bóg nie jest kwestią mody<<

 

"Narodziny gwiazdy" to remake głośnego musicalu z 1937 roku. Bradley Cooper wciela się w nim w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą. Wszystko kończy się tragedią, której można było zapobiec.

 

O filmie pisaliśmy w naszym cyklu "Film na weekend".

 

Lady Gaga 2 lata temu podzieliła się faktem bycia zgwałconą w wieku 19 lat. Te traumatyczne wydarzenia stały się początkiem jej problemów psychicznych. W wywiadzie udzielonym "Today" powiedziała: - Szukałam sposobu na powrót do zdrowia psychicznego. Doszłam do wniosku, że bycie dobrym to najlepszy sposób. - Nie potrafię normalnie funkcjonować - wyznała Lady Gaga w liście otwartym, opublikowanym na stronie fundacji "Born This Way".

 

Lady Gaga o swojej walce psychicznej i modlitwie na różańcu<<

 

Lady Gaga przyznaje, że z powodu zespołu stresu pourazowego i depresji nie potrafi normalnie funkcjonować: "Kiedy nie potrafię zapanować nad swoim lękiem, skutkuje to somatyzacją - bólem całego ciala, który jest spowodowany tym, że nie mogę słowami wyrazić bólu emocjonalnego".