Patrząc na te zdjęcia, nie uwierzysz, że to biskup. Poruszające kadry i historia w tle

Kasper Mariusz Kaproń OFM / facebook.pl / sz
data01.05.2019 07:00

(fot. shutterstock.com /

Biskup diecezji Limón na Kostaryce zszokował swoją postawą. Taki jest na co dzień.

 

Zdjęcia kostarykańskiego hierarchy opublikował polski franciszkanin z Boliwii Kasper Kaproń OFM. Opisał on również poruszający kontekst zdjęć bpa Javiera Gerardo Romána.

 

(fot. facebook.com / Kasper Mariusz Kaproń OFM)

 

(fot. facebook.com / Kasper Mariusz Kaproń OFM)

 

W facebookowym poście o. Kapronia czytamy:

 

"Biskupi o zapachu owiec. Na zdjęciu Javier Gerardo Román Arias, biskup diecezji Limón (Kostaryka). Prawie każdego tygodnia na niedzielę stara się dotrzeć do najbardziej oddalonych wiosek swojej diecezji. Wioski te w zdecydowanej większości są rdzenne, indiańskie, zagubione w dżungli. Dlatego też drogę musi przemierzać głównie pieszo, niosąc na plecach nie tylko żywność, ale także to wszystko co jest potrzebne do sprawowania liturgii, a czasami także jakiś element do wystroju kaplicy (jak na przykład krzyż). Wszystko po to, aby przynieść ulgę i przesłanie ewangelii swoim braciom"

 

Biskup, który nosi pierścień z szarej blachy>>

 

Biskupi o zapachu owiec. Na zdjęciu Javier Gerardo Román Arias, biskup diecezji Limón (Kostaryka). Prawie każdego...

Opublikowany przez Kasper Mariusz Kaproń Ofm Poniedziałek, 29 kwietnia 2019

 

Ten poruszający obraz na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Jeśli znacie księży, którzy z poświęceniem służą wiernym, napiszcie o nich do nas. Pokażmy więcej podobnych historii i zdjęć.

 

 

* * * 

 

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>