Magda nie mogła sama pójść w góry. Przyjaciele zabrali ją tam... helikopterem [ZDJĘCIA]

Julia Bondyra Julia Bondyra
data11.06.2019 07:00

(fot. Michalina Brach-Niedziela)

Kiedy dowiedzieli się, że spodziewają się dziecka, kupili chustę, żeby zabierać je na górskie wędrówki. Niestety, nawet nie nauczyli się jej wiązać. Magda zachorowała na raka.

 

W połowie ciąży Magdę zaczęły boleć plecy i biodra. Wykryto u niej nowotwór złośliwy w prawym talerzu kości biodrowej z przerzutami do kości i płuc. Na co dzień towarzyszy jej ból, który próbuje jej zabrać radość macierzyństwa. Chce żyć dalej dla Jasia i dla swojego męża, Dawida. Chemioterapia spowalnia rozwój choroby, ale nie usuwa bólu, który narasta. 

 

To było wyjątkowe spotkanie, a to będzie długi post - przeczytajcie, proszę. <3 Prawie rok temu, ciepły lipiec. Magda i...

Opublikowany przez Thing called love Czwartek, 16 maja 2019

 

Cofnijmy się trochę wcześniej. Magda wraz ze swoim mężem Dawidem uwielbiają góry. Plener ślubny w Wysokich Tatrach był ich wielkim marzeniem, ostatecznie zdecydowali się na Świnicę. Jak sami podkreślali, to był ich "demon przeszłości", zawsze brakowało im odwagi, żeby spróbować się z nim zmierzyć. "Widok z tego miejsca jest po prostu obłędny. Z jednej strony strome, surowe skały. Z drugiej w dole mieni się Dolina Pięciu Stawów", opisują ich sesję fotografowie.

 

Nasze wyzwanie od początku znajomości. Nasz demon, którego nie potrafiliśmy pokonać. Nasza osobista walka z własnymi...

Opublikowany przez Anna i Piotr Dziwak - www.fotodziwaki.pl Czwartek, 13 września 2018

 

Choroba odebrała Magdzie możliwość wędrowania po ukochanych górach. Od kiedy zachorowała, marzyła o tym, żeby zobaczyć Tatry. Tak powstała akcja zorganizowana przez przyjaciół i rodzinę "odlot raka". Chodziło o wykupienie lotu śmigłowcem, który przeleci nad szczytami tak, żeby mogła z powrotem zobaczyć góry. W sobotę wszystko się udało.

 

Jak pisze o tym fotografka, Michalina, która z nimi poleciała: "Zobaczyć słowackie, piękne, masywne Tatry z góry. Zobaczyć Gerlach i Łomnicę. Zamarznięte jeziorka między szczytami. Zobaczyć faktury, kolory. I zobaczyć radość Magdy, choć przecież siedziała przede mną! A potem razem z mężem Dawidem leżeli w trawie wystawiając twarze do wschodzącego coraz wyżej słońca. To był prawdziwy odlot od raka. Madzia, kibicuję - najmocniej, jak potrafię!"

 

Dziś aparat był mi potrzebny także po to, żebym mogła się za nim schować. Choć wcale nie musiałam kryć emocji - było ich...

Opublikowany przez Thing called love Sobota, 8 czerwca 2019

 

Magda ciągle jest pod opieką lekarzy, niestety standardowe metody leczenia nie przynoszą rezultatów. Lekarze pobrali próbkę nowotworu, żeby ustalić skuteczne metody leczenia. Większość z nich nie jest dostępna w Polsce, dlatego rodzina prowadzi zbiórkę na leczenie. TUTAJ możecie ją wesprzeć, ale pamiętajcie też o niej w modlitwie :)

 

 

 

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia z lotu (fot. Michalina Brach-Niedziela):

 

(Magda z mężem, Dawidem, w środku helikoptera)

 

(Magda z mężem, Dawidem na Czarnej Górze)

 

(fot. widok na Tatry Słowackie)

 

Julia Bondyra - dziennikarka i redaktorka portalu DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl