Wyjątkowa kawiarnia w Gdańsku już otwarta!

fpiec.pl / pp
data06.08.2019 07:00

(fot. facebook.com/ciekawakawiarniagdansk)

W Gdańsku została otwarta kawiarnia, w której baristami są osoby niepełnosprawne intelektualnie. 

 

"CieKawa" to kawiarnia, w której baristami są osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Miejsce stworzone zostało z myślą o osobach z niepełnosprawnością intelektualną, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które będą mogły spełniać swoje marzenia o dorosłości i samodzielności.

 

"CieKAWA kawiarnia to miejsce tworzone razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Dostrzegając ich potencjał tworzymy miejsce, w którym będą spełniać swoje marzenie o dorosłości i samodzielności przez pracę. Nasze logo to kubek z "dymkami rozmowy". W cieKAWEJ chcemy się z Wami spotykać, rozmawiać, dzielić doświadczeniami, pyszną kawą i ciastem. cieKAWA kawiarnia jest podmiotem ekonomii społecznej utworzonym przez Ciekawą Spółdzielnię Socjalną. Członkami założycielami Spółdzielni są Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku oraz Fundacja Teneo." - tak opisują na Facebook'u swój pomysł założyciele. 

 

Pracownicy kawiarni zdobywali wiedzę na profesjonalnych szkoleniach baristycznych. Wszyscy pracują tutaj w oparciu o umowę o pracę.

 

Lokal znajduje się w Centrum Gdańska przy ul. Świętojańskiej 68. 

 

 

Mija rok 2018 dla nas przełomowy. Po roku przygotowań weszliśmy w rok 2018 z: ➡️profilem na Facebooku i Instagramie,...

Opublikowany przez cieKAWA kawiarnia Gdańsk Piątek, 28 grudnia 2018