Nie żyje dziewczynka ze zdeformowaną twarzą. Jej wizerunek bezprawnie wykorzystano, by promować aborcję

papilot.com / nataliecweaver / instagram.com / Special Books by Special Kids / youtube.com / pk
data12.08.2019 07:00

Sophia Weaver ze swoją mamą (fot. Special Books by Special Kids / youtube.com)

Sophia Weaver przeszła w życiu naprawdę wiele. Nie dość, że cierpiała na poważną chorobę, jej twarz została wykorzystana na plakacie promującym aborcję. Miała 10 lat.


Sophia urodziła się z zespołem Retta. Jest to poważna choroba polegająca na neurologicznym zaburzeniu rozwoju. W przypadku Sophii najbardziej widoczną i drastyczną wadą wrodzoną była nieprawidłowa budowa ust - informuje portal "Papilot".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Natalie Weaver (@nataliecweaver)


Twarz dziewczynki wielokrotnie była wykorzystywana w Internecie w celach mających mało wspólnego z etyką i dobrym tonem. Najbardziej drastycznym momentem, był początek 2018 roku, kiedy Natalie Weaver, mama dziewczynki, zobaczyła w sieci plakat promujący aborcję, w którym bez jej zgody wykorzystano twarz Sophii. Jak informuje portal "Papilot", plakat miał służyć jako straszak - "jeśli przerywanie ciąży nie będzie możliwe, to ty też możesz urodzić tak zdeformowane dziecko".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Natalie Weaver (@nataliecweaver)


Tymczasem Natalie nigdy nie brała pod uwagę aborcji. Wręcz przeciwnie, traktowała swoją córkę jak największy skarb. "Natalie dopięła swego i po długiej batalii udało się usunąć proaborcyjne memy z twarzą jej chorego dziecka" - informuje "Papilot".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Natalie Weaver (@nataliecweaver)


Na filmie poniżej widać jak rodzeństwo i mama Sophii mówią z empatią o swojej siostrze i córce, a ona odpowiada "tak" lub "nie", naciskając specjalny przycisk.


Dziewczynka zmarła na początku czerwca.