Zamiast gromadzić niepotrzebne rzeczy oddaj je potrzebującym!

dobrewiadomosci.net.pl / pp
data11.08.2019 08:00

( fot. depositphotos.com)

Charytatywny Punkt Pomocy Rzeczowej Otwarta Szaf zlokalizowany jest przy ulicy Gliwickiej 81 w Katowicach. Inicjatorem pomysłu jest Ekumeniczna Fundacja Bethlehem. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.


To wyjątkowe miejsce na mapie Katowic. Można przynieść tam rzeczy, które nie są nam już potrzebne i w zamian zabrać coś dla siebie. Ważne jest to, że w punkcie nie kupuje się rzeczy.
Należy pamiętać, że przedmioty, które trafiają do "Otwartej Szafy" powinny być czyste i zadbane, by mogły trafić w kolejne ręce.


Można tam przynosić, np. ubrania czy zabawki, które będą czekały na osoby, którym się jeszcze przydadzą.


Fundacja otrzymała już masę bardzo dobrej jakości ubrań, firan, zasłon, obrusów, pościeli i wielu innych potrzebnych rzeczy, a dla najmłodszych zabawki, gry planszowe, puzzle, książki. W Charytatywnym Punkcie Pomocy Rzeczowej znajduje się również tablica informacyjna dotycząca większych przedmiotów do wydania, takich jak: meble, wózki dziecięce czy inwalidzkie, sprzęt AGD, RTV i innych, które można tu bezpłatnie nabyć.

 

"Dużo słyszymy o hejtowaniu, mowie nienawiści, prześladowaniu czy wykluczeniu, a tak mało się słyszy o szacunku do drugiego człowieka, tak mało o miłości i życzliwości, dlatego uczynię wszystko, by stworzyć miejsce otwarte dla każdego […] - dla każdego bez jakichkolwiek podziałów i wykluczeń i bez mowy nienawiści, bo tylko wtedy ta inicjatywa będzie służyła dobru wszystkich" - powiedział Prezes Fundacji ks. Krzysztof Nieciąg.


Otwarta Szafa pełni również funkcję informacyjną dla potrzebujących pomocy z zakresu: porad prawnych, punktów noclegowych, doraźnych punktów pomocy medycznej, wsparcia psychologicznego, czy wskazania punktu wydawania bezpłatnych posiłków oraz miejsc aktywizacji dla seniorów oraz dzieci i młodzieży, a to wszystko przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Katowicach.