7 sposobów, jak znaleźć czas na modlitwę

shutterstock.com / pk
data02.02.2016 07:00

(fot. shutterstock.com)

Brak czasu jest jedną z naszych największych bolączek. Od poniedziałku do piątku żyjemy na najwyższych obrotach, zwalniając na chwilę jedynie w weekend. Jedną z konsekwencji ciągłej gonitwy jest nieregularna modlitwa, a czasem jej całkowity brak. Przedstawiamy wam 7 sposobów na modlitwę w zabieganej codzienności.


1. Upewnij się, że masz siły, aby się modlić

 


Zmęczonemu człowiekowi będzie ciężko znaleźć czas na modlitwę. Warto zadbać o regularny sen, odpoczynek po pracy i chwilę relaksu dla siebie. Gdy jesteśmy wypoczęci, wiele spraw układa się lepiej.


2. Rozpoczynaj każdy dzień od powiedzenia Bogu "dzień dobry"

 


Kiedy tylko się obudzisz, przywitaj się z Bogiem. Jeśli masz tendencję do przedłużania "drzemki", spróbuj wstać od razu. Początek dnia jest bardzo dobrym momentem na modlitwę.


3. Ogranicz Facebooka

 


Bardzo dużo czasu poświęcamy na niepotrzebne sprawdzanie aktywności znajomych w mediach społecznościowych. Ograniczenie korzystania z Facebooka pomoże nam "odzyskać" sporo wolnego czasu.


4. Wykorzystaj swojego smartfona

 


Telefony już dawno przestały służyć tylko do dzwonienia. Dlaczego nie mielibyśmy wykorzystać ich do modlitwy? Aplikacje takie jak Pismo Święte, czy Modlitwa w drodze powinny koniecznie znaleźć się na naszych urządzeniach.

 

Pobierz aplikacje teraz:

 


5. Módl się w podróży

 


Droga do pracy czy na uczelnię jest świetną okazją do modlitwy. 20-minutowa jazda tramwajem wystarczy, żeby np. odmówić różaniec.


6. Pamiętaj: wszystko, co robisz, jest modlitwą

 


Wyjdź z założenia, że twoja praca, nauka, odpoczynek i każda inna aktywność jest modlitwą. Nieważne, czy jesteś w pracy i przygotowujesz sprawozdanie dla szefa, czy uczysz się do sesji, Bóg chce być obecny w każdym momencie twojego życia.


7. Nie kładź się spać bez podziękowania Bogu za to, co cię spotkało

 


Dziękczynienie jest dobrym sposobem na zakończenie i podsumowanie dnia. Jest również świetną okazją do modlitwy. Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczony, w kilku słowach oddaj Panu Bogu dzień, który dobiegł końca.