"Poznajcie koleżankę Pandzię". Adam Szustak OP o wyjątkowym prezencie [WIDEO]

Langusta na palmie / youtube.com / pk
data13.06.2018 13:07

(fot. Langusta na palmie / youtube.com)

Znany dominikanin w jednym ze swoich filmów pochwalił się nietypowym prezentem, który otrzymał od swoich przyjaciół.

 


Aby wziąć udział w akcji, kliknij w link.


O co chodzi z akcją "Budujemy dom dla Klikowicza"?

 

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwego życia. Część z nich, przynajmniej w młodości, otrzymuje wsparcie od rodziców. Pozostali - zdani są na siebie i organizacje pomocy społecznej. Niestety, nie są one w stanie zapewnić choćby namiastki rodzinnego ciepła.

 

Wolontariusze ze stowarzyszenia pomagającego osobom niepełnosprawnym "Klika" wpadli na pomysł, jak pomóc swoim podopiecznym i zapewnić im bezpieczną przyszłość. Postanowili zbudować dom, w którym będą mogły mieszkać osoby niepełnosprawne oraz pomagający im wolontariusze.

 

Na Zachodzie już od jakiegoś czasu powstają wspólnoty ludzi z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które mieszkają i pracują razem. W Polsce, chociaż potrzeby są ogromne, takie inicjatywy to ogromna rzadkość.

 

Zobacz "Klikę" w akcji:

 

 

Głównym założeniem pomysłu jest stworzenie miejsca, w którym niepełnosprawni będą mogli poczuć atmosferę miłości i zrozumienia oraz doświadczą prywatności i wolności, jaką daje posiadanie własnego mieszkania.


Dom ma być zarządzany przez jego mieszkańców - osoby niepełnosprawne; większość z nich pracuje lub odbywa staż i jest w stanie sama się utrzymać. Oprócz nich w domu mają mieszkać zaprzyjaźnieni wolontariusze - studenci lub osoby, które szukają mieszkania i chciałyby pomagać innym.


Marzeniem wolontariuszy z "Kliki" jest również to, aby w budynku znalazło się profesjonalne zaplecze rehabilitacyjne. "Chcemy, aby mieszkańcy mieli możliwość rehabilitacji w swoim domu, gdyż w wielu przypadkach jest ona kluczowa" - piszą organizatorzy akcji.

 

***


Jeśli chcesz włączyć się w akcję i pomóc niepełnosprawnym w realizacji ich marzeń, kliknij tutaj. Wejdź również na stronę akcji Kilometry dobra, gdzie wolontariusze z "Kliki" prowadzą zbiórkę na rzecz budowy domu.