Teraz możesz studiować «Grę o tron» na uniwersytecie

www.english.ubc.ca / kw
data29.10.2015 10:51

(fot. HBO / youtube.com)

Dlaczego Robert Stark zginął? Czemu Jon Snow nic nie wie? Dlaczego zima nadchodzi? - zobacz, gdzie odnajdziesz odpowiedzi na te pytania. Uwaga - profesor wymaga obejrzenia wszystkich odcinków serialu!

 

«Nasze nowe średniowiecze: Pieśń lodu i ognia jako współczesny mediewalizm» jest jednym z kursów przeznaczonych dla studentów angielskiej literatury na University of British Columbia.

 

Studenci będą w ramach kursu «badać rolę średniowiecza w kreowaniu pop-kulturowego światopoglądu pod koniec XX i na początku XXI wieku».

 

Jak wyjaśnia na stronie prowadzący wykład, prof. Robert Rouse: - W historii zachodniej kultury, stale wytwarzano nowy obraz średniowiecza, który oddawał - niczym w ciemnym zwierciadle - lęki i pragnienia współczesnych czasów.

 

Głównym narzędziem do badania tego problemu będzie właśnie powieść i serial «Gra o Tron»: - będziemy badać książki Martina przede wszystkim jako materiał, który mówi nam o nas, o naszych czasach, (…) o naszych wyobrażeniach o przeszłości.

 

Aby zaliczyć kurs profesora Rousa, należy wykonać prezentację (20% oceny), przeanalizować jeden odcinek serialu (20% oceny) oraz napisać esej (60%).