Leszek czy Grzesiek? Bieszczadzki niedźwiedź pobija rekordy popularności [WIDEO]

Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe / kw
data31.01.2019 07:00

(fot. Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe / facebook.com)

Przezabawne wideo opublikował profil "Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe". Setki tysiące internautów śmieją się z niespodziewanego spotkania niedźwiedzia i leśnika.

 

"Zima przybiera na sile...już ostatnie niedźwiedzie idą spać...?" - pyta pan Kazimierz Nóżka, leśnik i autor krótkiego filmiku zamieszczonego na Facebooku. Zdziwiony na widok niedźwiedzia, który od dawna powinien zapaść w zimowy sen, zaczyna do niego krzyczeć (UWAGA! będąc turystą nie należy tego robić!).

 

Zobaczcie sami, jak się to skończyło:

 

 

Gdzieś na leśnej drodze w Bieszczadach...

Zima przybiera na sile...już ostatnie niedźwiedzie idą spać... ? ;) Kazimierz Nóżka

Opublikowany przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe Wtorek, 15 stycznia 2019

 

 

 

Profil nadleśnictwa publikuje często edukacyjne filmiki, na których można zobaczyć z bliska życie dzikich zwierząt. Na przykład moment, w którym niedźwiedzie udają się na gawrę, czyli zimowe legowisko.

 

Obejrzyjcie rozkoszny filmik:

 

Poszły spać...snem spokojnym.

Przyszedł czas, że większość baligrodzkich niedźwiedzi zaległa w swoich przytulnych gawrach...warto wiedzieć w jakich rejonach gawrują. Wiedza ta pozwala tak organizować prace leśne, by nie zakłócać ich zimowego odpoczynku.Jednak jak wynika z wieloletnich obserwacji nie wszystkie zasną na całą zimę.... Archiwum leśnictwa Polanki

Opublikowany przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe Piątek, 14 grudnia 2018