Film na weekend: "Rzeka tajemnic"

Mat. prasowe / youtube.com / pk
data26.05.2018 08:00

(fot. Warner Bros. / youtube.com / pk)

Mocny film Clinta Eastwooda o tym, jak zranienia z dzieciństwa wpływają na życie ludzi i niszczą ich relacje.


Tytuł: Rzeka tajemnic / Mystic River
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Brian Helgeland
Muzyka: Clint Eastwood
Gatunek: Dramat, Kryminał
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2003
Główne role: Sean Penn, Laurence Fishburne, Kevin Bacon

 

 

Jimmy Markum (Sean Penn), Dave Boyle (Tim Robbins) i Sean Devine (Kevin Bacon) są przyjaciółmi wychowującymi się w niespokojnej bostońskiej dzielnicy. Pewnego dnia David Boyle zostaje porwany. Choć po pewnym czasie wraca do rodziców, nic nie jest już takie samo. Przyjaźń chłopców została zachwiana i trzej, najbliżsi koledzy zaczynają się od siebie oddalać. 25 lat później, gdy spotykają się ponownie, dziewiętnastoletnia córka Jimmy'ego zostaje brutalnie zamordowana. Sean, który został detektywem, prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Głównym podejrzanym policji jest Dave Boyle. (Na podstawie opisu dystrybutora).


"Rzeka tajemnic" to film o próbie, na jaką w obliczu podejrzliwości i braku zaufania, wystawiona zostaje przyjaźń z dzieciństwa. Znakomita gra aktorska doskonale oddaje klimat bezwzględności, jaką kierują się bohaterowie, by chronić najbliższych przed złem tego świata, nie zdając sobie sprawy, że sami stają się jego częścią.

 

***

 

Ze względu na brutalne sceny odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

 

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google PlayiTunes lub Netflix.