Film na weekend: "Slumdog. Milioner z ulicy"

Mat. prasowe / youtube.com / pk
data18.06.2016 08:00

(fot. FoxSearchlight / youtube.com)

Chłopak z indyjskich slumsów, bierze udział w teleturnieju "Milionerzy". Ponieważ bezbłędnie odpowiada na wszystkie pytania, policja widzi w nim oszusta, a cały kraj - bohatera. Powód, dla którego zgłosił się do "Milionerów", jest jednak zupełnie inny.


Tytuł: Slumdog. Milioner z ulicy / Slumdog Millionaire
Reżyseria: Danny Boyle
Scenariusz: Simon Beaufoy
Muzyka: A.R. Rahman
Gatunek:  Melodramat, Kryminalny
Produkcja: Wielka Brytania
Rok produkcji: 2008
Główne role: Dev Patel, Anil Kapoor, Freida Pinto

 

 

Osiemnastoletni mieszkaniec Bombaju, Jamal, bierze udział w indyjskiej wersji "Milionerów". Nieśmiały, ale bardzo zdeterminowany chłopak odpowiada na kolejne, coraz trudniejsze, pytania, a z każdą poprawną odpowiedzią z ust prowadzącego teleturniej znika ironiczny uśmieszek. Nikt nie spodziewał się, że niewykształcony, pochodzący ze slumsów chłopak zajdzie tak daleko. Również policja nie chce w to uwierzyć - tuż przed ostatnią rundą Jamal zostaje aresztowany pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania chłopak opowiada niezwykłą historię swojego życia, w której chwile tragiczne przeplatają się ze szczęśliwymi, a najpotężniejszą siłą, która pozwoli przetrwać najgorsze chwile, okaże się miłość. (Opis dystrybutora).


"Slumdog. Milioner z ulicy" to poruszająca i barwna historia. Piękne zdjęcia i porywająca muzyka sprawiają, że film ogląda się lekko i przyjemnie.
 

***

 

Na >>>tych stronach<<< można legalnie i za darmo oglądać filmy. Jeśli nie znajdziesz tam naszej propozycji, skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google Play, iTunes lub Netflix. Nie popieramy piractwa!