Film na weekend: "Gran Torino"

Materiały prasowe / youtube.com / pk
data23.07.2016 08:00

(fot. Mat. prasowe / fragment plakatu)

Weteran wojny w Korei musi zmierzyć się zadawnionymi uprzedzeniami i stanąć w obronie mieszkającej w sąsiedztwie rodziny.


Tytuł: Gran Torino
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Nick Schenk, Dave Johannson
Muzyka: Kyle Eastwood, Michael Stevens
Gatunek: Dramat, Akcji
Produkcja: USA, Australia
Rok produkcji: 2008
Główne role: Clint Eastwood, Robert Lorenz, Bill Gerber

 

 

Walt Kowalski, weteran wojny w Korei i zapiekły rasista o stalowej woli, żyjący w świecie, który nieustannie ulega zmianom, zostaje zmuszony przez sąsiadów-imigrantów do trudnej konfrontacji z własnymi zadawnionymi uprzedzeniami. W jego przemianie ważną rolę odegra tytułowy Gran Torino z 1972 roku. (Na podstawie opisu dystrybutora)

 

"Gran Torino" to ciężka - choć momentami także zabawna - reżyserska klasyka Clinta Eastwooda. Ukazuje trudną ale bardzo ważną drogę od zamknięcia i nieufności do akceptacji i walki o dobro innych.

 

Ciekawostka: główny bohater jest polskim imigrantem, który na stałe zadomowił się USA. Podczas sceny u fryzjera jest to wyraźnie podkreślone.

 

Uwaga! To kino dla dorosłych. Ze względu na brutalne sceny i wulgarne dialogi zdecydowanie odradzamy oglądanie tego filmu z dziećmi.

 

***

 

Na >>>tych stronach<<< można legalnie i za darmo oglądać filmy. Jeśli nie znajdziesz tam naszej propozycji, skorzystaj z wypożyczalni DVD lub odwiedź portal, który umożliwia odpłatne oglądanie filmów: Google Play, iTunes lub Netflix. Nie popieramy piractwa!