To jedna z najpiękniejszych więzi, jaką może mieć człowiek. O niej jest ten utwór [PREMIERA]

DEON Studio Sessions
data11.01.2019 15:00

Ten utwór jest o jednej z najważniejszych więzi w życiu każdego wierzącego człowieka. Zwykle dochodzi się do niej powoli. Ale kiedy się ją w pełni odkryje, nie ma nic równie pięknego.

 

 

Muzyka i aranżacja: Józef Rusinowski
Słowa: Dominika Rusinowska
Śpiew: Małgorzata Chruściel
Piano: Józef Rusinowski
Kontrabas i gitara basowa: Szymon Frankowski
Perkusja: Szymon Madej
Gitara: Łukasz Chyliński
Miks: Wojciech Famielec
 

Dominik Dubiel SJ o utworze "Śpij"...

 

Jedną z najpiękniejszych rzeczy w dojrzale przeżywanym katolicyzmie jest więź z Maryją. Zwykle dochodzi się do niej powoli. Jeśli jesteśmy wychowani w katolickim domu, najpierw przyswajamy sobie tradycyjne, często naiwne, ale prostolinijne i szczere nabożeństwo.

Kiedy zaczynamy szukać na własną rękę i wchodzić w głąb relacji wiary, często nie potrafimy znaleźć miejsca dla Maryi. Cała "maryjność" wydaje się wtedy niedojrzała, w skrajnych wypadkach wręcz bałwochwalcza. Jednak w miarę pogłębiania więzi z Jezusem Chrystusem, odkrywa się, że Maryja nie jest jakąś boginią, czy niezbędną pośredniczką w naszej modlitwie do Boga, ale jako Przyjaciółkę i Matkę, która troszczy się o nas jako o swoje dzieci - wszak w każdym z nas realnie żyje jej Syn.

Właśnie taką perspektywę otwiera ta piosenka, nawiązująca do wyjątkowej więzi z Maryją, do jakiej w bardzo młodym wieku doszedł św. Stanisław Kostka.

 

...i o koncercie "Ufaj i Idź"

 

Historie świętych zawsze mówią nam coś o Bogu i o nas samych. O Bogu - bo każdy święty odzwierciedla jakiś aspekt świętości Boga. O nas - bo święci mieli odwagę chodzić drogami, którymi sami z różnych przyczyn wyruszyć nie chcemy lub nie możemy, ale w głębi serca tęsknimy za nimi i historie świętych nam o tym przypominają.

 

Organizując koncert "Ufaj i idź" inspirowany życiem św. Stanisława Kostki SJ chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które byłoby nie tyle opowiedzeniem o życiu świętego jezuity, co zainicjowaniem odbiorcy koncertu jego sposóbu patrzenia na rzeczywistość i jego stylu życia.

 

Kompozycje Józefa Rusinowskiego (będącego jednocześnie kierownikiem muzycznym koncertu) wraz z tekstami Dominiki Rusinowskiej prowadzą nas zatem od momentów, w których, tak jak nasz święty, próbujemy odnaleźć miejsce, w którym mogą się zrealizować pragnienia, które złożył w nas sam Bóg, po chwile radosnego uwielbienia Króla Chwał, który pracuje dla nas w całym dziele stworzenia, dla którego większej chwały, warto poświęcić wszystko inne.

 

Czym jest DEON Studio Sessions?

 

To nasz świeży muzyczny projekt, chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zapraszamy fantastycznych artystów, którzy zagrają dla was kameralne koncerty. Całość transmitujemy również na szym profilu facebookowym i na naszym nowym kanale youtubowym [DEON Studio Sessions]. Uruchomiliśmy go specjalnie dla was, abyście mogli w jednym miejscu odnaleźć wszystkich najlepszych wykonawców muzyki chrześcijańskiej, których zaprosimy do naszego studia.

 

Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy - wszystko na najwyższym poziomie. Chcemy, żebyście mogli w tym uczestniczyć i odkrywać z nami jej piękno.

 

[DEON Studio Sessions] to kanał, który gwarantuje wam najlepsze chrześcijańskie granie. Słuchajcie nas, subskrybujcie i budujcie z nami społeczność opartą na pozytywnych wartościach i dobrym brzmieniu: