Modlitwa o sens. Gdy wokół robi się niebezpiecznie ciemno [PREMIERA]

DEON Studio Sessions DEON Studio Sessions
data08.02.2019 15:16

Warto o tym pamiętać, kiedy rzeczywistość przytłacza ogromem zła, egoizmu, nienawiści i poczucia beznadziei. Nawet z prawdziwego piekła na ziemi można wyjść silniejszym i nadać sens absurdom naszego życia.

 
 
Muzyka i aranżacja: Józef Rusinowski
Słowa: Dominika Rusinowska
Śpiew: Małgorzata Chruściel i Krzysztof Iwaneczko
Piano: Józef Rusinowski
Kontrabas i gitara basowa: Szymon Frankowski
Perkusja: Szymon Madej
Gitara: Łukasz Chyliński
Miks: Wojciech Famielec
 

Dominik Dubiel SJ o utworze "Modlitwa o sens"...

 

"Człowiek po to został sworzony, aby Pana Boga swego chwalił, czcił i Jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją"- pisze św. Ignacy w tzw. Fundamencie Ćwiczeń Duchowych. Mówiąc inaczej - jestesmy powołani, żeby po prostu być sobą i w ten sposób oddawać chwałę Bogu. Mówiąc jeszcze inaczej - im bardziej odkrywamy, kim tak naprawdę jesteśmy i jakie jest nasze miejsce w świecie, tym bardziej zbliżamy się do Pana Boga i odwrotnie - im bliżej Pana Boga jesteśmy, tym lepiej widzimy jaka droga może poprawadzić nas do najlepszego rozwoju, spełnienia i prawdziwego szczęścia.
 
Warto o tym pamiętać, żeby w sytuacjach, kiedy rzeczywistość przytłacza ogromem zła, egoizmu, nienawiści i poczucia beznadziei, starać się przeżywać swoje dni w obecności Boga. Wtedy nawet z prawdziwego piekła na ziemi, można wyjść silniejszym i bardziej zjednoczonym z Bogiem, który w Chrystusie nawet najbardziej dramatycznym absurdom naszego życia potrafi nadać sens.

 

...i o koncercie "Ufaj i Idź"

 

Historie świętych zawsze mówią nam coś o Bogu i o nas samych. O Bogu - bo każdy święty odzwierciedla jakiś aspekt świętości Boga. O nas - bo święci mieli odwagę chodzić drogami, którymi sami z różnych przyczyn wyruszyć nie chcemy lub nie możemy, ale w głębi serca tęsknimy za nimi i historie świętych nam o tym przypominają.

 

Organizując koncert "Ufaj i idź" inspirowany życiem św. Stanisława Kostki SJ chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które byłoby nie tyle opowiedzeniem o życiu świętego jezuity, co zainicjowaniem odbiorcy koncertu jego sposóbu patrzenia na rzeczywistość i jego stylu życia.

 

Kompozycje Józefa Rusinowskiego (będącego jednocześnie kierownikiem muzycznym koncertu) wraz z tekstami Dominiki Rusinowskiej prowadzą nas zatem od momentów, w których, tak jak nasz święty, próbujemy odnaleźć miejsce, w którym mogą się zrealizować pragnienia, które złożył w nas sam Bóg, po chwile radosnego uwielbienia Króla Chwał, który pracuje dla nas w całym dziele stworzenia, dla którego większej chwały, warto poświęcić wszystko inne.

 

Czym jest DEON Studio Sessions?

 

To nasz świeży muzyczny projekt, chęć stworzenia przestrzeni, w której świat wirtualny będzie przenikał się z tym jak najbardziej realnym. Do studia w Krakowie zapraszamy fantastycznych artystów, którzy zagrają dla was kameralne koncerty. Całość transmitujemy również na szym profilu facebookowym i na naszym nowym kanale youtubowym [DEON Studio Sessions]. Uruchomiliśmy go specjalnie dla was, abyście mogli w jednym miejscu odnaleźć wszystkich najlepszych wykonawców muzyki chrześcijańskiej, których zaprosimy do naszego studia.

 

Chrześcijańska scena muzyczna w Polsce w ostatnich latach przeszła ogromną metamorfozę. Pojawiło się wiele nowych, profesjonalnych zespołów i projektów. Aranżacje, koncerty, teledyski, wykonawcy - wszystko na najwyższym poziomie. Chcemy, żebyście mogli w tym uczestniczyć i odkrywać z nami jej piękno.

 

[DEON Studio Sessions] to kanał, który gwarantuje wam najlepsze chrześcijańskie granie. Słuchajcie nas, subskrybujcie i budujcie z nami społeczność opartą na pozytywnych wartościach i dobrym brzmieniu: