"Eurowizja" nie chce krzyża w polskim teledysku. Ocenzurowano wideoklip Tulii

"Gość Niedzielny" / pk
data13.03.2019 11:41

(fot. TuliaVEVO / youtube.com)

Celowo usunięto krzyż z teledysku zespołu Tulia, który będzie reprezentował Polskę na najbliższej "Eurowizji". Agentka zespołu tłumaczy, co było tego przyczyną. Co o tym sądzicie?

 

Na początku tygodnia w sieci pojawiła się informacja o powstaniu dwóch wersji teledysku piosenki "Pali się" zespołu Tulia, który będzie reprezentował Polskę na konkursie "Eurowizja". W angielskiej wersji wideoklipu krótkie ujęcie z kobietami idącymi na tle stojącego krzyża zostało zastąpione innymi przebitkami.


Informację zamieścił na swojej stronie "Gość Niedzielny". W środę rano portal opublikował kolejną informację, tym razem z wypowiedzią agentki zespołu, jakiej udzieliła serwisowi "plejada.pl". Wynika z niej, że usunięcie krzyża z teledysku "Pali się" było celowe i narzucone przez regulamin "Eurowizji".


"Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż - powiedziała management zespołu. - Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów" - dodała agentka, cytowana przez "GN". 


Poniżej prezentujemy dwie wersje teledysku - polską, z krzyżem:…i ocenzurowaną - angielską: