Rodziny dzieci z zespołem Downa reagują na #CzarnyProtest

DEON.pl
data04.10.2016 12:21

(fot. Joanna Bendkowska / Łukasz Głowacki)

"Boję się psów, chociaż już mniej. Mam koleżanki i kolegów. Także zdrowych. Umiem kochać. Bardzo. Czy jestem gorsza? Czy naprawdę tak bardzo chcesz, żeby mnie nie było?" - przeczytajcie poruszające świadectwa osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

 

Świadectwo Oli oraz jej mamy:

 

 

Kasia, siostra Oli, również zareagowała:

 

"Napisała moja mama, powiedziała moja siostra. Czyli rodzina, którą niektóre kobiety chcą odrzucić...

#czarnyprotest


Mam na imię Kasia.
Mam siostrę z Zespołem Downa.
Mam cudowną rodzinę. Wcale nie jesteśmy idealni, ale sie kochamy. Mam młodszego brata i starszą siostrę. Ola ma Zespół Downa. Mimo tego, mam z nią wiele wspólnego. Tez chodzę do szkoły, do kina, do lekarza, sprzątam w pokoju (chociaż ona często robi to za mnie) obieram ziemniaki i wynoszę śmieci, lubię czasem obejrzeć z nią ten serial który tak uwielbia.

 

Tak jak ona nienawidzę papryki, a czekoladę mogłabym jeść cały czas. Tak jak ona często sie uśmiecham, czasem się smucę i niestety nie umiem przepraszać tak pięknie jak ona.


Jak widać jesteśmy bardzo do siebie podobne, w końcu jesteśmy siostrami. Myślę, ze mogę szczerze powiedzieć iż nie znam bardziej pozytywnej osoby.


Wcale nie jest od nikogo gorsza.
Nie wyobrażam sobie życia bez niej".

 

Świadectwo Łukasza:

 

 

*  *  *

 

Jeśli znacie jakieś świadectwa opublikowane w internecie, zapraszamy was do przesłania ich na adres redakcji: [email protected]