#Ewangelia: oto ważny fakt nt. spowiedzi [WIDEO]

Wojciech Jędrzejewski OP, Mieczysław Łusiak SJ, Grzegorz Kramer SJ
data25.10.2016 07:10

(fot. youtube.com)

"Od 32 lat się spowiadam i od 32 lat powtarzam to samo" - mówi Grzegorz Kramer SJ - "Przestańmy się na to oburzać". Obejrzyj mocny komentarz do dzisiejszej Ewangelii.

 

Słowa Ewangelii [Łk 13, 18-21]:

 

Jezus mówił: «Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki podniebne zagnieździły się na jego gałęziach».


I mówił dalej: «Z czym mam porównać królestwo Boże? Podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż wszystko się zakwasiło».

 

 

Nie bądź przeszkodą [komentarz Grzegorza Kramera SJ]:

 

 

 

Piękna perspektywa dla poddanych Jezusowi [komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

 

Co znaczy "wziąć królestwo Boże i posiać w swoim ogrodzie"? Znaczy przyjąć Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela, by On nas przemieniał. Pozwolić, by On kształtował nas w swych dłoniach. Wtedy w naszym życiu pojawia coś pięknego, jakaś nowa rzeczywistość, która wyraża się tym, że nie jesteśmy już tylko dla siebie, ale stajemy się jakby domem (gniazdem) dla innych. Stajemy się dobrzy jak chleb, który powstaje na skutek zakwaszenia mąki.


Czyż to nie piękna perspektywa? Czy nie warto w to pójść? To nie wymaga naszego wysiłku, tylko zgody, przyzwolenia na działanie Jezusa - poddania się Jemu.

 

 

Jezus pokazuje, jak bardzo nas kocha [komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]