Ty też jesteś mistykiem. Nie wierzysz w to?

DEON LIVE Roman Groszewski SJ
data18.03.2019 15:00

(fot. Mohamed Nohassi / Unsplash)

Bycie chrześcijaninem to bycie mistykiem. To nie jest zarezerwowane dla wybranej grupy, którą nazywamy świętymi. To standardowe wyposażenie, ale z tą mocą stało się coś złego. 

 

"Potrzebujemy przemienić nasze myślenie o tym gdzie jest Bóg i jak jest dostępny, żebyśmy mogli wejść na tę drogę" - mówi Roman Groszewski SJ.

 

Jeśli nie jesteś mistykiem, nie jesteś też chrześcijaninem. Posłuchaj:

 

 

Kim jest Bóg grzeszników i mistyków. Szkoła Duchowości z Romanem Groszewskim SJ | Chrześcijanin albo będzie mistykiem, albo nie będzie go wcale. Chrześcijanin z pewnością jest grzesznikiem. Te dwie drogi tylko pozornie się kłócą, bo mistyka nie jest czymś nieosiągalnym, a wręcz przeciwnie - to podstawowa opcja poznania Boga przez grzesznika. Chrześcijaństwo jest pełne paradoksów, więc jak w nich zrozumieć Boga? Czy Bóg jest jakiś, a może nie jesteśmy w stanie o Nim nic powiedzieć? Kolejna Szkoła Duchowości to spotkanie z Bogiem, którego można znaleźć we wszystkim, bo On ma ręce uwalane rzeczywistością. Jest Bogiem grzeszników i za grzeszników umarł, zaś Jego śmierć, jest dla nas łaską.
 

Tu znajdziesz pierwszy odcinek: Gdzie mieszka Bóg? Jezus nie jest więźniem tabernakulum! >>