Telegram do św. Józefa. Prośba o szybki ratunek

swiecinapomoc.pl / kw
data19.03.2017 08:00

(fot. aj)

Podane modlitwy należy odmówić trzykrotnie w ciągu dnia: rano, w południe i wieczorem.


Jeśli jest to sprawa pilna, można ją odmówić w kolejnych trzech godzinach.

 

Pamiętaj tylko o tym, by modlić się tą modlitwą głęboko w sercu. Nie powtarzaj jej bezmyślnie, ale skup się na tym, jak kierujesz słowa do świętego Józefa. Proś go, aby wstawił się u Boga w Twojej intencji.

 

Oto tekst modlitwy:

 

Święty Józefie, ofiaruję Ci miłość Jezusa i Maryi, którą żywią ku Tobie. Oddaję Ci też hołdy czci, wdzięczności i ofiary składane przez wiernych od wieków aż do tej chwili. Siebie i wszystkich drogich memu sercu oddaję na zawsze Twej świętej opiece.

 

Błagam Cię dla miłości Boga i Najświętszej Maryi Panny, racz nam wyjednać łaskę ostateczną zbawienia i wszystkie łaski nam potrzebne, a szczególnie tę wielką łaskę… (wymienić intencję). Pospiesz mi na ratunek, święty patriarcho, i pociesz mnie w tym zmartwieniu. O święty Józefie, przyjacielu Serca Jezusowego, wysłuchaj mnie!

 

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci przenajświętszą Krew, Serce, Oblicze Twego Jednorodzonego Syna, wszystkie cnoty i zasługi Matki Najświętszej i Jej przeczystego Oblubieńca, świętego Józefa, oraz wszystkie skarby Kościoła świętego na wyjednanie łaski ostatecznej zbawienia i łask nam potrzebnych, szczególnie tej… (wymienić intencję).

 

O Józefie, ratuj nas w życiu, w śmierci, w każdy czas.