#WieczornyPaciorek: Boża prawda otwiera oczy

Kuba Niedzielski SJ
data25.06.2019 07:28

(fot. shutterstock.com)

Na modlitwie często oczekujemy, że Bóg, niczym dobra wróżka, spełni wszystkie nasze życzenia. Jezus uczy nas, że nie zawsze dostajemy to, czego chcemy. Ale zawsze sobie poradzimy, jeśli zaufamy i staniemy w prawdzie.


Mamy wiele oczekiwań wobec Boga. Skoro się modlimy i poświęcamy Mu swój czas, On także mógłby nieco łaskawiej na nas spojrzeć. Dać pracę, dom, dobrego męża czy fajną żonę. Często zupełnie nie rozumiemy i nie chcemy przyjąć tego, co wydarza się w naszym życiu. Negujemy wiele rzeczy i mimo że wciąż nas coś "uwiera", uznajemy, że łatwiej nic nie robić i trwać w tym, co jest, niż doszukiwać się, o co tak naprawdę chodzi. Na szczęście Jezus nie daje za wygraną i upomina się o nas w czasie, który Jego zdaniem jest dla nas najlepszy.

 

Uczniowie też nie do końca byli przekonani kim jest Jezus, tak jak dziś my nie zawsze potrafimy od razu odnaleźć swoją drogę i tożsamość. Ojciec w swej miłości daje nam na to czas. Możemy szukać, upadać. On przy nas jest i cierpliwie czeka aż zrozumiemy, że On nie jest wróżką spełniającą nasze zachcianki, a my, kiedy tylko w końcu zaufamy i zaczniemy słuchać Jego słowa, będziemy w stanie poradzić sobie z tym, co do tej pory było dla nas tak niewygodne.


Poświęć 15 minut na rozmowę z Bogiem, który pragnie, abyś przejrzał, bo tylko w ten sposób dostrzeżesz sens i piękno życia.

 

 

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.