#WieczornyPaciorek: zrób to, jeśli chcesz dojść do prawdy

Kuba Niedzielski SJ
data15.01.2019 09:43

(fot. shutterstock.com)

Zadaj sobie pytanie o to, kim jesteś. Zapisz odpowiedź i jutro zrób to samo. Następnie sprawdź, czy coś się zmieniło. Niektórzy odpowiedzą: "jestem matką", "żoną", "ojcem", "biznesmenem", "człowiekiem sukcesu"…


Czy to nie jest jakiś absurd? Dziś jesteś człowiekiem sukcesu, ale to nie stanowi ciebie. Sukces osiągniesz dzisiaj, a jutro możesz przeżyć porażkę. Nie warto utożsamiać się z sukcesem. Inaczej będzie on źródłem twojego cierpienia, bo twoje życie stanie się troską o to, by go nie utracić.


Żeby dojść do prawdy, wystarczy odrzucić swoje poglądy. Ale dziś wydaje się to takie trudne, dlatego może tak daleko nam do zrozumienia rzeczywistości. Kłócimy się między sobą, budujemy mury, jesteśmy wobec siebie nawzajem wilkami, a nawet terrorystami.


Spotkaj się z sobą. Daj sobie kwadrans, by odrzucić "etykietki", które przyklejasz sobie każdego dnia.

 

 

***

 

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.