Biskup poprosił chłopaka na scenę. To co stało się potem, wywołało wzruszenie wszystkich [WIDEO]

DEON.pl / pz / ml
data09.01.2018 07:00

(fot. DEON.pl / youtube.com)

Spotkanie religijne z młodymi, biskup na środku sceny. Nagle na scenę wchodzi chłopak, podchodzi do dziewczyny i robi coś, co wzrusza wszystkich wokoło. 

 

 

To jest kobieta, dzięki której jestem wierzący i poznałem Pana Boga, dlatego to jest najlepsza chwila, żeby zadać jej to jedno, najważniejsze pytanie - mówił Kacper, pielgrzym z Radomia, na chwilę przed tym, kiedy w obecności 5 tys. polskich pielgrzymów oświadczył się Oli, jednej z uczestniczek 40. Europejskiego Spotkania Młodych w Bazylei.

 

Spektakularne zaręczyny odbyły się podczas spotkania dla polskich pielgrzymów z udziałem bp. Marka Solarczyka, które w niedzielne popołudnie odbyło się w bazylejskiech Hali św. Jakuba. Odbywają się tu główne modlitwy uczestników 40. Europejskiego Spotkania Młodych.

 

Bp Marek Solarczyk, który odpowiadał na pytania, zapisane na kartkach przez uczestników spotkania, rozpoczął dialog z młodzieżą od przekazania mikrofonu jednemu z pielgrzymów, Kacprowi, który przyjechał do Bazylei wraz z grupą z Radomia. Ku zaskoczeniu zebranych, młody uczestnik ESM, publicznie oświadczył się swojej dziewczynie, Oli.

 

“To jest kobieta, dzięki której jestem wierzący i poznałem Pana Boga: we wspólnocie i w każdym człowieku. Dlatego to jest najlepsza chwila, żeby zadać jej to jedno, najważniejsze pytanie" - powiedział Kacper, po czym uklęknął i w obecności 5 tys. Polaków poprosił o rękę swoją dziewczynę.

 

Zebrani na hali nagrodzili narzeczonych śpiewem “Sto lat!" i gromkimi brawami.

 

W Bazylei dobiega końca 40. Europejskie Spotkanie Młodych, którego tematem jest “Niewyczerpana radość". Najliczniej reprezentowaną narodowością na spotkaniu są Polacy, których przyjechało do Szwajcarii ok. 5 tys.