Niewiara może być wielkim darem. Pytanie, jak ją wykorzystasz

Paweł Kosiński SJ
data07.05.2018 08:09

(fot. Clem Onojeghuo / Unsplash)

Bogu nie przeszkadzają także moje zwątpienia i zagubienie. Oczekuje szczerości.

 

1. Posłuchaj tej historii widzianej oczami ucznia, którego nie było, gdy Jezus przyszedł

 

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania z kimś bardzo bliskim.

 

 

2. Opowiedz Jezusowi o swoich niespełnionych oczekiwaniach. Pomódl się o łaskę wiary niezależnej od cudów

 

Dobry Boże, wiele razy przychodzi mi mierzyć się z wątpliwościami. Ile razy byłem świadkiem, jak przychodzisz do innych ludzi, a sam czuję się opuszczony. Obdarz mnie łaską wiary niezależną od cudów. Daj mi spojrzenie, które dostrzega Twoje najmniejsze działanie i obecność w świecie. Dziękuję, że obdarzyłeś mnie właśnie taką wrażliwością. Już nigdy nie zwątpię w Twoje przyjście. Amen.

 

[ON ŻYJE!] - O zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.