Trwa wyjątkowa nowenna do Ducha Świętego. Dziś dzień 2. Zadbaj dziś o jedną rzecz szczególnie

Paweł Kowalski SJ / Adam Szustak OP
data12.05.2018 08:00

(fot. Langusta na palmie / shutterstock.com)

"Kiedy zaczniesz się dzisiaj modlić, właśnie to będzie się działo" - mówi Adam Szustak OP. 

 

Codziennie módl się z nami i zrób kolejny krok, który przygotuje cię na spotkanie z Duchem Świętym. Chcemy Ci zaproponować 9 dni przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

[Pomódl się fragmentem Hymnu do Ducha Świętego]

 

+

 

Pocieszycielem jesteś zwan

I najwyższego Boga dar.

 

 

[NOWENNA Z OJCEM ADAMEM SZUSTAKIEM OP]

 

 

[ROZWAŻANIE - Paweł Kowalski SJ]

 

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

 

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

 

(Łk 10, 17 - 24):

 

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają». Wtedy rzekł do nich: «Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».

 

W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

 

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

 

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

 

[ZADANIE NA DZISIAJ]

 

Bardzo rzadko w Ewangeliach mówi się o tym, żeby Jezus miał się śmiać. Ten fragment jest jednym z nielicznych, który mówi o radości Jezusa. Co jest jej powodem? Wysłał uczniów na misję, a ci opowiadają mu czego doświadczyli.

 

Zanieś dzisiaj komuś radość. Może warto zadzwonić do rodziców, albo do kogoś kogo kochasz, a z kim dawno nie rozmawiałeś.

 

Wieczorem opowiedz Jezusowi o tym co przeżyłeś.

 

*  *  *

 

DZIEŃ 1. NOWENNY DO DUCHA ŚWIĘTEGO >>