Mocna nowenna, która skutecznie działa. Dziś 3. dzień przygotowania do ważnego święta

Paweł Kowalski SJ / Adam Szustak OP
data13.05.2018 08:00

(fot. Langusta na palmie / shutterstock.com)

"Duch Święty chce ci powiedzieć dzisiaj jedną rzecz" - mówi dominikanin, Adam Szustak OP. 

 

Codziennie módl się z nami i zrób jedną konkretną rzecz, która przygotuje cię na spotkanie z Duchem Świętym. Chcemy Ci zaproponować 9 dni przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

[MODLITWA]

 

Tyś namaszczeniem naszych dusz,

Zdrój żywy, miłość, ognia żar.

 

[SŁUCHANIE]

 

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

 

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

 

J 12, 1-7

Na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie mieszkał Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. Urządzono tam dla Niego ucztę. Marta posługiwała, a Łazarz był jednym z zasiadających z Nim przy stole. Maria zaś wzięła funt szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła. A dom napełnił się wonią olejku. Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. Na to Jezus powiedział: «Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu.

 

[NOWENNA Z OJCEM ADAMEM SZUSTAKIEM OP]

 

 

[ZADANIE NA DZISIAJ]

 

Duch prowadzi nas zawsze do bliskości z Jezusem. I to takiej bliskości, która czasem wydaje się być zbyt śmiała. Poświęć dziś 15 minut na osobistą modlitwę w kościele. Może uda Ci tak zorganizować sobie dzień, aby pójść na Eucharystię? Może jest szansa, żeby pójść na chwilę adoracji w milczeniu? Po prostu bądź blisko ze swoim Panem.