Ta nowenna może zmienić wszystko w twoim życiu. Pamiętaj tylko o jednym

Paweł Kowalski SJ / Adam Szustak OP
data15.05.2018 07:00

(fot. Langusta na palmie / youtube.com / unsplash.com)

Adam Szustak OP mówi o modlitwie, która może sprawić, że wielkie cuda w twoim życiu zaczną się dziać już dzisiaj.

 

Codziennie módl się z nami i zrób jedną konkretną rzecz, która przygotuje cię na spotkanie z Duchem Świętym. Chcemy Ci zaproponować 9 dni przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

[MODLITWA]

 

Światłem rozjaśnij naszą myśl,

W serca nam miłość świętą wlej

 

[SŁUCHANIE]

 

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

 

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

 

Łk 26, 40 - 46

Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: «Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie». A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami: «Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku. Rzekł do nich: «Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie».

 

[NOWENNA Z OJCEM ADAMEM SZUSTAKIEM OP]

 

 

[ZADANIE NA DZISIAJ]

 

W życiu zalanym przez ciemność i beznadzieję, każde słowo umocnienia jest światłem. Spotkaj się dzisiaj z potrzebującym. Może to będzie bezdomny, którego zobaczysz żebrzącego, może Twój znajomy, który ostatnio ma trudniejszy okres. Nie dawaj pieniędzy, ale poświęć to co masz najdroższego - swój czas. Porozmawiaj, wysłuchaj. Bądź światłem.