Dzisiaj 6. dzień nowenny, która pozwala spotkać Boga. Pamiętaj, by zrobić jedną rzecz

Paweł Kowalski SJ / Adam Szustak OP
data16.05.2018 07:00

(fot. Langusta na palmie / youtube.com / unsplash.com)

"Jeśli tego nie doświadczyłeś, to znaczy, że nie spotkałeś jeszcze Ducha Bożego" - mówi Adam Szustak OP.

 

Codziennie módl się z nami i zrób jedną konkretną rzecz, która przygotuje cię na spotkanie z Duchem Świętym. Chcemy Ci zaproponować 9 dni przygotowania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

[MODLITWA]

 

I wątłą słabość naszych ciał

Pokrzep stałością mocy Twej.

 

[SŁUCHANIE]

 

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

 

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

 

Mk 15, 16-22

Żołnierze zaprowadzili Go na wewnętrzny dziedziniec, czyli pretorium, i zwołali całą kohortę. Ubrali Go w purpurę i uplótłszy wieniec z ciernia włożyli Mu na głowę. I zaczęli Go pozdrawiać: «Witaj, Królu Żydowski!» Przy tym bili Go trzciną po głowie, pluli na Niego i przyklękając oddawali Mu hołd. A gdy Go wyszydzili, zdjęli z Niego purpurę i włożyli na Niego własne Jego szaty.

 

Następnie wyprowadzili Go, aby Go ukrzyżować. I przymusili niejakiego Szymona z Cyreny, ojca Aleksandra i Rufusa, który wracając z pola właśnie przechodził, żeby niósł krzyż Jego. Przyprowadzili Go na miejsce Golgota, to znaczy miejsce Czaszki.

 

[NOWENNA Z OJCEM ADAMEM SZUSTAKIEM OP]

 

 

[ZADANIE NA DZISIAJ]

 

Czasem aby dawać dobro potrzebujemy motywacji. Tradycja podaje, że Szymon z Cyreny po doświadczeniu spotkania z Jezusem nawrócił się wraz z całym swoim domem. Wczoraj miałeś możliwość spotkania się z biedą. Robiłeś to sam. Dziś również zrób coś dobrego, tym razem jednak już nie samemu.