Eucharystia a po niej modlitwa o uzdrowienie. Zobacz transmisję na żywo [LIVE]

Mocni w Duchu / youtube.com / pk
data23.06.2019 09:00

(fot. Gaby Arevalo / cathopic.com)

Każda Msza święta to okazja do spotkania z Chrystusem, który zbawia. A elementem zbawienia jest uzdrowienie. Czy wierzysz w to, że Jezus może to uczynić właśnie dzisiaj?

 

Z jednej strony wierzymy, że Bóg uzdrawia. Z drugiej, gdy ktoś opowiada o cudach uzdrowienia, to nie dowierzamy. Ewangelia pokazuje wyraźnie - Jezus uzdrawiał. Jeśli Słowo Boże jest żywe dzisiaj, to znaczy, że Jezus uzdrawia również dziś. Wierzymy w to teoretycznie, a gdy przychodzi do praktyki - miewamy wątpliwości.


Dlaczego, idąc na Eucharystię, nie myślimy o tym, że Jezus może nas uzdrowić i uwolnić? Bardzo rzadko udajemy się na niedzielną mszę z takim nastawieniem. Najczęściej wybieramy się na Eucharystię, aby "być w niedzielę" (bo trzeba) oraz po to, żeby się pomodlić. Ale mało kto rozumie słowo "pomodlić" jako spotkanie z Bogiem, który uzdrawia i uwalnia.

 

Czy rzeczywiście nie ma Mszy o uzdrowienie? Odpowiada Remigiusz Recław SJ>>


Kiedy podajemy księdzu intencję mszalną "o uzdrowienie syna z raka krtani" - każdy kapłan ją przyjmie. Będzie to szczególna intencja, w której będzie modlił się cały Kościół zgromadzony na Eucharystii, wypowiadając słowa "wysłuchaj nas, Panie". Tylko czy tej modlitwie towarzyszy wiara?


Zobacz transmisję z pełnej uwielbienia Mszy Świętej, odprawianej w kościele jezuitów w Łodzi: