Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka o modlitwach charyzmatycznych

Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
data09.08.2018 14:04

Kiedy wszedłem pierwszy raz na taką modlitwę, pomyślałem, że to świry. Obserwowałem to, co się działo w kościele wokół Najświętszego Sakramentu z dużym zaniepokojeniem i niesmakiem - mówi Piotr Żyłka.

 

Jest to odpowiedź jedno z pytań nadesłanych przez czytelników DEON.pl w ramach projektu "Łobuzy. Grzesznicy mile widziani". Odpowiedzi będę publikowane w wersji wideo na portalu oraz w wersji tekstowej w ostatnim rozdziale książki.

 
 
 

#Łobuzy #GrzesznicyMileWidziani

 

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych? Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach trudnych, choć nie zawsze jest to mile widziane. Ale jedno jest pewne - kochają Kościół. Znaleźli w nim swoje miejsce i są w stanie wiele dla niego zrobić.

 

Zobacz też: "Tak bardzo się cieszę, że się przyjaźnimy i że tacy księża jak on też są w Kościele"

 

 

 

 

Grzesiek Kramer to jest sztos. Tak bardzo się cieszę, że się przyjaźnimy i że tacy księża jak on też są w Kościele. I znowu jego wypowiedź w punkt. "Najpierw księża mówią: Kora nie miała nic wspólnego z Kościołem, to nie powinno być katolickiego pogrzebu. Teraz, kiedy on rzeczywiście nie był katolicki, mówi ksiądz: «Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości. Zamiast Salve Regina pioseneczka o niczym. Smutny koniec» Czy my naprawdę nigdy nie zrozumiemy, że takim chamskim zachowaniem nikogo do Chrystusa i Kościoła nie przyciągniemy? Dziś, kiedy czytamy Ewangelię o kobiecie kananejskiej, w której Jezus zobaczył silną wiarę, my (księża) próbujemy ją na siłę wszędzie zabić, bo nie jest wyznawana tak, jak my chcemy. Kobieta kananejska to nie była pobożna Żydówka, a jednak Jezus dostrzegł w niej wiarę. Powołaniem księdza jest dostrzeganie w każdym człowieku wiary, a nie bycie wydawaczem certyfikatorów tejże" #łobuzywkościele #grzesznicymilewidziani #kora #grzegorzkramer

Post udostępniony przez Piotr Żyłka (@piotrekzylka)