To będzie wyjątkowe wydarzenie! Zobacz zapowiedź spotkania, które zgromadzi tysiące młodych ludzi na wspólnej modlitwie [WIDEO]

Taizé Polska / facebook.com / pk
data10.01.2019 07:00

(fot. Taizé Polska / facebook.com)

Kiedy brat Alois powiedział, gdzie obędzie się najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych, rozległy się brawa i okrzyki radości.

 

Polskie miasto zostało gospodarzem kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych Taizé>>


Polska część Wspólnoty z Taize nagrała "pożegnalny" film z Madrytu, który jednocześnie zapowiada najbliższe, 42. Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Jedno jest pewne. Będzie ono okazją do wspólnej radości i modlitwy tysięcy młodych ludzi z całej Europy, a nawet niektórych zakątków świata.

 

 

Taize Polska S03E01

Dziękujemy! ;) przydatne linki: - Krótki film informujący o ESM we Wrocławiu do udostępnienia waszym znajomym: www.facebook.com/Taize.Polska/videos/2214434525510961/ - Tekst do refleksji i wymiany myśli w małych grupach: www.taize.fr/pl_article24871.html - Propozycja wspólnej modlitwy na sytyczeń: www.taize.fr/pl_article403.html?id_document=6204 - Wieczorne rozważania brata Aloisa w Madrycie: www.taize.fr/pl_article25277.html - Niektóre listy otrzymane z okazji spotkania: www.taize.fr/pl_article25279.html#01-Rome - Więcej informacji na FB Taize Polska oraz Taize Wrocław: https://www.facebook.com/Taize.Wroclaw

Opublikowany przez Taizé Polska Niedziela, 6 stycznia 2019

 

Europejskie Spotkania Młodych Taizé odbywają się co roku na przełomie grudnia i stycznia w jednej z europejskich stolic. Przybywają na nie tysiące młodych ludzi. Przez wspólną modlitwę śpiewem i w ciszy, rozmowy z braćmi oraz wymianę myśli w małych grupach starają się pogłębiać wiarę i poszukiwać sensu własnego życia.


Prostota i piękno tej modlitwy zapierają dech w piersiach>>


Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 roku we Wrocławiu. Będzie to kolejny etap "Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię", zainicjowanej przez Brata Rogera w latach siedemdziesiątych.