Ciacho za Ciacho: odbudujmy szkołę w Iraku, z gruzów podnieśmy nadzieję!

Informacja prasowa / pk
data05.03.2018 12:16

(fot. Ciacho za ciacho)

"Ciacho za Ciacho" to akcja organizowana przez grupę charytatywną "Szpunt" działającą przy Duszpasterstwie Akademickim Beczka w Krakowie.

 

To całodniowy kiermasz książek i ciast, z którego całkowity dochód przekazywany jest na wybrany cel charytatywny. Trwa już kilkanaście lat i przybiera coraz większych rozmiarów. Akcja organizowana jest dwa razy do roku - przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Najbliższa edycja odbędzie się 18 marca na krużgankach klasztoru oo. dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.


"Ciacho za ciacho" ma kilkunastoletnią tradycję. Dzięki dotychczasowym edycjom udało się m.in.: zbudować studnię w Sudanie, zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie, zebrać środki na budowę szkoły w Kamerunie. Wsparto takie miejsca jak: ośrodek dla trędowatych w Indiach, Dom Pomocy Społecznej w Broniszewicach, Fundację "Hipoterapia", Dom Wspólnoty "LArche" w Śledziejowicach, ośrodek dla osieroconych i zaniedbanych dzieci w Fastowie koło Kijowa.


Pomoc otrzymali także bezdomni w Krakowskim Centrum Pomocy św. Ojca Pio i domu braci albertynów. Dotychczasowe sukcesy zachęcają tylko do coraz większego zaangażowania naszego duszpasterstwa w tę piękną inicjatywę.

Hasło najbliższej edycji "Ciacha" brzmi: "Odbudujmy szkołę w Iraku, z gruzów podnieśmy nadzieję!".


Dochód z akcji zostanie w całości przekazany siostrom dominikankom z zakonu pw. św. Katarzyny ze Sieny i będzie wykorzystany na remont szkoły znajdującej się w Iraku w miejscowości Kara Kusz, zniszczonej podczas działań wojennych.

Biorąc pod uwagę działalność duszpasterstwa akademickiego Beczka, w którym całą organizacją zajmują się studenci oraz ojcowie dominikanie, skala wydarzenia jest imponująca. O akcji piszą ważne lokalne media, głownie katolickie. Wspierają nas m.in.: DEON.pl, Stacja7, dominikanie.pl, Gość Niedzielny, Niedziela.


Dzięki wielkoduszności darczyńców w ostatnich edycjach zebraliśmy:

 

 

  • rok 2015: kwotę 72 300 zł
  • rok 2016: kwotę 75 350 zł
  • rok 2017: kwotę 82 500 zł

 

Zapraszamy do kontaktu: adres e-mail: [email protected]