Napisz do błogosławionego Jana Pawła II

iskramilosierdzia.pl
data13.03.2014 13:40

Jedyną w swoim rodzaju szansę udzielenia odpowiedzi na słowa Jana Pawła II otrzymają Polacy w ramach akcji Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia.

 

Ich podziękowania, postanowienia i prośby trafią do specjalnej Księgi, która znajdzie się przy ołtarzu w czasie uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.


Od 9 marca na stronie internetowej www.iskramilosierdzia.pl można publikować oraz czytać krótkie wpisy związane ze świętym papieżem. Ujęte w formy podziękowań, próśb i postanowień stworzą niepowtarzalny, zbiorowy akt zawierzenia Bogu, będący jednocześnie najlepszą odpowiedzią na przesłanie Jana Pawła II. Koordynatorzy projektu, stypendyści i absolwenci Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", zachęcają do dzielenia się szczególnie świadectwami łask otrzymanych za wstawiennictwem nowego świętego oraz życiowymi wnioskami wyciągniętymi z jego nauczania.


Wpisy będzie można też przekazywać za pomocą innych form komunikacji: SMS-ów (nr 70040 - 0,62 zł z VAT), e-maili ([email protected]), tradycyjnych listów wysłanych na adres Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, z dopiskiem: KSIĘGA), a także papierowych formularzy dostępnych w parafiach w całej Polsce.


Koordynatorzy zapraszają także inne strony i portale internetowe do włączenia się w projekt poprzez zamieszczenie formularza umożliwiającego dodawanie wpisów do Księgi. Będzie go można umieścić w dowolnym miejscu strony, wklejając przygotowany kod HTML.


Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi. W przypadku wielkiej ich liczby wykonawca księgi, czyli Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, wykorzysta technikę mikrodruku. Następnie zostanie ona przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków zostanie złożona podczas uroczystości kanonizacyjnych papieża Polaka 27. kwietnia.