Zapraszamy na 13. edycję Festiwalu 7xGospel

Anita Górska / Stowarzyszenie Gospel
data17.08.2018 17:41

(fot. materiały organizatora)

W dniach 11-21 X 2018 w Krakowie odbędzie się 13. edycja Festiwalu 7xGospel. 11 festiwalowych dni wypełnią koncerty muzyki gospel i warsztaty, na których uczestnicy nauczą się wykonywać pieśni gospel pod "batutą" wybitnych instruktorów z kraju i zagranicy, takich jak: Ruth Waldron (UK), Peter Francis (UK), Peter Steinvig (DK), Gabriela Gąsior, Adam Kosewski i wielu dyrygentów krakowskich chórów gospel. Na Warsztaty można się zapisać od 16 VIII, wypełniając formularz na stronie www.7xgospel.pl.

 

 

Warsztaty:

 

Śpiew Ruch Radość - warsztaty gospel dla seniorów, prowadzenie: Ela Ekiert

Gospel Kids - warsztaty gospel dla dzieci od 5 r.ż., prowadzenie: Maria Pabisiak i Gabriela Gąsior

Mamas & Papas - warsztaty gospel dla rodziców z dziećmi poniżej 5 r.ż., prowadzenie: Anna Madej i Gabriela Gąsior

Faceci w Czerni - warsztaty gospel dla mężczyzn, prowadzenie: Adam Kosewski

Feel the Spirit - warsztaty dwusekcyjne: śpiewu a capella oraz śpiewu i akompaniowania na "przeszkadzajkach" (np. tamburyn), prowadzenie: Łukasz Kubica

20. Warsztaty Gospel w Krakowie - warsztaty muzyki gospel, odbywające się każdego października od 1999 roku, prowadzenie: Ruth Waldron (UK), Peter Steinvig (DK) i Peter Francis (UK). Jest to wydarzenie, które wyznacza 2 dekady obecności muzyki gospel w Polsce i powstanie pierwszego polskiego chóru o profilu stricte gospel - Kraków Gospel Choir, założonego jesienią 1999 roku przez Leę Kjeldsen.

Warsztaty dla Dyrygentów - warsztaty dla dyrygentów różnego rodzaju chórów.

 

Koncerty i występy:

 

Wieczór Uwielbienia - czyli najwłaściwszy sposób zainaugurowania Festiwalu 7xGospel - modlitwą i śpiewem

Koncert Kraków Gospel Choir - koncert pierwszego polskiego chóru gospel, który powstał jesienią 1999 roku w wyniku 1. Warsztatów Gospel w Krakowie

Koncert Gospel Family - koncert uczestników warsztatów dla dzieci, rodziców z małymi dziećmi oraz seniorów

Koncert Facetów w Czerni - koncert uczestników warsztatów dla mężczyzn

Pogadanka - rozmowa o muzyce gospel z architektem ruchu gospel w Polsce - Leą Kjeldsen. W rozmowę wplecione zostaną utwory (nie całkiem) a capella w wykonaniu uczestników warsztatów Feel the Spirit

Koncert Finałowy 20. Warsztatów Gospel w Krakowie - koncert ok. 300-osobowego chóru 20. Warsztatów Gospel w Krakowie oraz zaproszonych artystów, m.in.: Ruth Waldron (UK), Peter Steinvig (DK), Peter Francis (UK).
 

 

Lada dzień, lada moment zaczynamy zapisy na Jubileuszowe Warsztaty Gospel. W tym roku mamy wyjątkową ofertę. Kiedy...

Opublikowany przez Festiwal 7xGospel Środa, 15 sierpnia 2018

 

Ze względu na jubileusz dwudziestolecia obecności muzyki gospel w Polsce twórcy Festiwalu zatytułowali tegoroczną edycję hasłem "Czy pamiętasz? / Do you remember?", który ma być zachętą do praktykowania wdzięczności. Inspiracja nadeszła konkretnie z Ewangelii Mt 16:9 - Jezus pyta uczniów dlaczego nie rozumieją (nie pamiętają) jego dzieł i dlaczego tkwią w lęku.

 

Na plakacie Festiwalu widzimy karty gry Memory, w którą często grają rodzice z dziećmi. Na kartach widnieją ważne elementy życia, którymi zostaliśmy obdarzeni - dom, przyjaciel, rodzina, chleb, czysta woda, nauczyciel, talent etc. Karty są po kolei odkrywane przed każdym z nas. Czy pamiętamy? Tą edycją Organizator zaprasza uczestników Festiwalu 7xGospel do "gry w pamiętanie dobrego". Gra toczy się w naszym duchu, a kto dużo dobrego pamięta ten wygrywa!

 

"1999-2018 - śpiewamy gospel już 20 lat!" - takie podsumowanie możemy znaleźć na stronach Festiwalu (www.7xgospel.pl, www.facebook.com.7xGospel). Od 1999 roku każdej jesieni w Krakowie organizowane są Warsztaty Gospel w Krakowie. Przez te 20 lat pieśni gospel zaśpiewało kilka tysięcy ludzi, powstało ponad 70 chórów gospel w całym kraju, polscy artyści czerpią inspirację ze stylu gospel i ubogacają swoją twórczość i na tym owoce 2 dekad śpiewania gospelu się nie kończą. Najważniejsze są te osobiste, zawarte w historiach uczestników, którzy mówią o odnowionej nadziei, poczuciu zjednoczenia z innymi ludźmi i doświadczeniu Bożej miłości, które jest podstawowym tematem muzyki gospel.

 

Śpiewać o Bogu znaczy intensywnie o Nim myśleć i przeżywać Go. Twórcy Festiwalu zapraszają do wspólnej celebracji zebranych owoców, do aktywnego udziału w warsztatach i do uczestnictwa w koncertach muzyki gospel (bilet na Koncert Finałowy: 35 zł, wszystkie inne: wstęp wolny). W ramach promocji Festiwalu w Krakowie i innych miastach, odbędą się mniej oficjalne koncerty i występy uliczne polskich chórów gospel.

 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miejskiej Kraków.

 

www.facebook/7xgospel

www.7xgospel.pl

 

W projekcie wykorzystano prace fotografów: Piotrek Banasik, Mateusz Madej, Karolina Pleśniarska, Agnieszka Serwadczak, Maciej Skolud, Agnieszka Wyrwał, Aneta Żurek